####
Všeobecná diskuze
Do diskuse můžete psát názory, postřehy, dotazy,... Pro přidání příspěvku není třeba žádná registrace.
Jsou vítány příspěvky k danému tématu, ale i připomínky a náměty k obsahu webu.
Pro příspěvky, které se netýkají daného tématu, osobní polemiky apod. je určeno fórum "B", kde se každý může dosyta vyřádit bez ohledu na téma.

Vložit nový příspěvek
vyhledávání ->
<- skrýt    Vyhledávání příspěvků
Název obsahuje:   Datum od     do: Nápověda - zadání časového rozmezí
Autor:       ( bez)  
Počet příspěvků: 3403    Řazení příspěvků podle: pořadí vložení (nejnovější je poslední) (přepnout na řazení podle vláken -> )
Zobrazit stránku: [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]   ... [ 681 ]  


27.2.2007 23:45   MG:      Nový starý web         
Vážení přátelé,
sice pomalu, ale přece se rodí web na téma "životní styl naboso". Jeho starší verze na aktualne.cz nějakou dobu nebyla dostupná, a proto jsem dal do provozu jeho kopii zde.
Je to ale pořád jen zárodek, doufal jsem, že dostanu nějaké náměty na rozšíření obsahu. Teď je tedy alespoň přidáno diskusní fórum a doufám, že brzy bude následovat další fotogalerie.
Tak tedy pište, co se do fóra vejde, určitě máte o co se s ostatními podělit.
MG

6.3.2007 18:57   Jirka:      Zdar         
Náhodou jsem zabloudil na tyhle stránky a jsem rád, že nejsem sám, kdo je tímhle způsobem "ujetý". Chodím bos moc rád, připadá mi že jsem nějak svobodnější nebo co. Ale jenom v soukromí, při sportu, nebo v přírodě. Jinak ctím pravidla společenského chování, což je nepříjemné hlavně v létě.
Držím palce tvůrcům tohoto nekomerčního amatérského webu, aby se jim podařilo rozšířit obsah, jak slibují. Taky to myslím upřímně a vážně.

9.3.2007 1:14   AS:      upozornění na diskusi         
http://www.ceskaskola.cz/poradna/SubChild.asp?Qst=45444&Main=72

16.3.2007 9:02   Jakub:      Akupresura zadarmo         
Zdravím všechny a zvláště Jirku! Úplně přesně popsal moji situaci. Taky zouvám boty kde jen trochu můžu, ale už mi dávno není dvacet a taky nedokážu chodit mezi lidmi jen tak naboso. byl bych za blázna a asi by to negativně ovlivnilo můj život (práce...). Chodím proto za městem po polních cestách ne......zobrazit celý příspěvek
Zdravím všechny a zvláště Jirku! Úplně přesně popsal moji situaci. Taky zouvám boty kde jen trochu můžu, ale už mi dávno není dvacet a taky nedokážu chodit mezi lidmi jen tak naboso. byl bych za blázna a asi by to negativně ovlivnilo můj život (práce...). Chodím proto za městem po polních cestách nebo po tmě. Dlouho jsem si myslel, že snad jsem nějak "úchylný" nebo co, ale díky netu vidím, že je nás podobných dost. Lidi chodí bosky z různých důvodů, především pro volnost. Hodně mladých holek v tom vidí především provokaci okolí (viz různé školní debaty). Mě ale kromě volnosti táhne neznámá síla vrátit se k přírodě a vůbec mi nevadí, že to mnohdy i bolí. Asi mi dělá dobře ta akupresura nebo co... Vždycky ze mě spadnou všecky bolesti celého dne a nádherně si pročistím hlavu. S přibývajícími bosými kilometry mi zesílila kůže na chodidlech a dnes mě vůbec nebere mech, tráva, ale vyhledávám spíše hrubší povrchy a na počasí a roční období vůbec nehledím. Zjistil jsem, že čím více chodidla trápím, tím je výsledný relax větší. Snad to nejsou prvky masochismu, ale opravdu tu zouvací sílu nedokážu vysvětlit. Je na tom někdo taky podobně?

17.4.2007 22:45   MG:      Re: Akupresura zadarmo         
...nedokážu chodit mezi lidmi jen tak naboso, byl bych za blázna...
Ano, i já to tak cítím. Mezi blízkými známými nebo naopak v anonymitě mezi lidmi zcela neznámými s tím problém není, ale zdá se, že pro část lidí jsou bosé nohy stále ještě symbolem bídy nebo života na okraji společnosti. Samozře......zobrazit celý příspěvek
...nedokážu chodit mezi lidmi jen tak naboso, byl bych za blázna...
Ano, i já to tak cítím. Mezi blízkými známými nebo naopak v anonymitě mezi lidmi zcela neznámými s tím problém není, ale zdá se, že pro část lidí jsou bosé nohy stále ještě symbolem bídy nebo života na okraji společnosti. Samozřejmě to už nejméně 50 let tak není, ale sociální konvence mají tuhý kořínek. Někteří lidé prostě potřebují, aby jim někdo řekl, že je to "in", nejlépe nějaká celebrita. Myslím si ale, že většina lidí k tomu má postoj když ne přímo vstřícný, tak aspoň tolerantní.
Taky jsem si dřív myslel, že jsem blázen, ale je to jen přirozená potřeba - čeho, to taky přesně nevím. Asi to ani není podstatné, když to dělá dobře a nikomu jinému to neškodí, tak není důvod to nedělat.
Teď to tedy řeším tak, že tam kde je přijatelné oblečení třeba kraťasy a tričko, tam nejsou boty potřeba. Do práce se bez bot taky neodvážím, ale při rekreačních aktivitách, turistice atd. si žádné vrásky nedělám.
A závidím mladým děvčatům, pro které je společensky přijatelné objevit se bez bot téměř kdekoliv...
MG