BOSKY a NABOSO - zpět na úvod
Ohodnoťte tento článek 2.7Děti            Tohle téma plánuju už dlouho, s pocitem, že důsledné obouvání "vždy a všude" dětem vůbec neprospívá. Pořád ale váhám, jak tohle téma správně uchopit. Pro začátek jsem alespoň přeložil článek z The Washington Post, který se tímto tématem zabývá. Je to sice z USA, ale pro naše poměry to platí úplně stejně.Komentáře k článku: Vložit nový komentář vyhledávání ->
<- skrýt    Vyhledávání příspěvků
Název obsahuje:   Datum od     do: Nápověda - zadání časového rozmezí
Autor:       ( bez)  
Počet komentářů: 17    Řazení příspěvků podle: pořadí vložení (nejnovější je poslední) (přepnout na řazení podle vláken -> )
Zobrazit stránku: [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  


10.12.2016 1:48   Jakub Týnský:      Re: naboso legálně i ve škole         
Má vaše dcera Facebook? Sám jsem školák a toto téma mě velmi zaujalo, rád bych ji polozil par otazek :)

11.12.2018 13:06   Ondra S.:      Problem je v dogmatech         
Můj názor je, že malým dětem nevadí chůze bosky, kupodivu dokažou překonat pichlavé kamínky a jemný štěrk a jsou docela v pohodě, že mě to až překvapuje.
Hlavní problém jsou jejich rodiče, zejména fiflenovitá a fajnovkovitá povaha jejich matek a strach z nich u jejich otců. Potom je velký problém......zobrazit celý příspěvek
Můj názor je, že malým dětem nevadí chůze bosky, kupodivu dokažou překonat pichlavé kamínky a jemný štěrk a jsou docela v pohodě, že mě to až překvapuje.
Hlavní problém jsou jejich rodiče, zejména fiflenovitá a fajnovkovitá povaha jejich matek a strach z nich u jejich otců. Potom je velký problém zejména konformita a síla zvyku a strach z odsudku ostatních.
Zde je zásadní, že jestli se jejich matka (pd dětí) podaří přesvědčit k vyzutí, tak potom chození bosky nebude upírat ani svým dětem. V praxi ale ukecat některé starší holky, aby se dobrovolně vyzuly a šly bosé je strašlivý problém, protože jsou fajnovky a potom konformita a síla zvyku. U vody v létě to totiž nedělá problém ani fajnovkám a bariéra konformity padá.
Poslední problém je to město, není to ono, špína a nepořádek, ale v lese a na louce je to mnohem vhodnější a zdravější.