BOSKY a NABOSO - zpět na úvod
Ohodnoťte tento článek 2.6Děti            Tohle téma plánuju už dlouho, s pocitem, že důsledné obouvání "vždy a všude" dětem vůbec neprospívá. Pořád ale váhám, jak tohle téma správně uchopit. Pro začátek jsem alespoň přeložil článek z The Washington Post, který se tímto tématem zabývá. Je to sice z USA, ale pro naše poměry to platí úplně stejně.Komentáře k článku: Vložit nový komentář vyhledávání ->
<- skrýt    Vyhledávání příspěvků
Název obsahuje:   Datum od     do: Nápověda - zadání časového rozmezí
Autor:       ( bez)  
Počet komentářů: 20    Řazení příspěvků podle: pořadí vložení (nejnovější je poslední) (přepnout na řazení podle vláken -> )
Zobrazit stránku: [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]   ... [ 4 ]  


27.5.2016 14:12   karet:      dcera         
Má dcera chodí bosa proto že nám to doporučila paní doktorka protože má dcera ploché nožky,začala bosky chodit ve druhé třídě zš a po venku jsme jí také botky pro její zdravý sundávaly.Niní je v sedmé třídě a bosa chodí sama a úplně dobrovolně.zalíbylo se jí to

29.5.2016 14:22   MG:      Re: dcera         
A mělo to nějaký vliv na ploché nohy? Jaký je po pěti letech dnešní stav?
Dříve se na korekci ploché nohy doporučovaly také takové příšerné vložky do bot, bylo to nepohodlné až bolestivé a vůbec to nefungovalo (alespoň u mne, zažil jsem to).
A ještě další dotaz: znáte někdo dítě, kterému by nebyly boty vnucovány a přesto by je samo vyžadovalo?

1.7.2016 1:03   Bára:      Re: dcera         
Jak to bylo v té škole? To dcerka ráno přišla do školy a sundala si boty a chodila v ponoškách nebo chodila úplně naboso?

22.7.2016 11:44   igy:      naboso legálně i ve škole         
V září začne opět škola... Chce Vaše dítě být ve škole naboso? Chcete jej v tom podpořit?
Mrkněte na dokument "Školní desatero pro pobyt naboso a úplné znění vyjádření Ministerstva školství a zdravotnictví" na www.TuristikaNaboso.cz, záložka Texty (3. odshora).
Neexistuje žádný právn......zobrazit celý příspěvek
V září začne opět škola... Chce Vaše dítě být ve škole naboso? Chcete jej v tom podpořit?
Mrkněte na dokument "Školní desatero pro pobyt naboso a úplné znění vyjádření Ministerstva školství a zdravotnictví" na www.TuristikaNaboso.cz, záložka Texty (3. odshora).
Neexistuje žádný právní předpis, který by dětem ve školských zařízeních (potažmo veřejnosti obecně) nařizoval nosit boty, pokud při nějaké konkrétní činnosti nehrozí skutečně vážné a nepřiměřené konkrétní riziko, např. v dílnách šlápnutí na šponu, pád kovadliny na nohu :-) , apod. Školy si bez konkrétního a skutečně vážného důvodu, viz výše, nemohou "jen tak kvůli nepatrným běžným rizikům vymýšlet", že děti musí mít všude a pořád obuv...
Na boshledanou v Loučni (30/7/2016 Mezinárodní den turistiky naboso v Loučni, viz www.TuristikaNaboso.cz, záložka Akce).
Držím palce a zdravím Igy.

17.8.2016 16:28   Petr:      Re: naboso legálně i ve škole         
Jsme rodina začínajících bosochodců, já, manželka a dvě děti. Už dříve jsme chodili bosi, ale spíše jen doma a venku po trávě nebo před domem. Největší podíl na této naší zálibě má manželka která je sice narozena v ČR ale má příbuzné ve Francii kteří chodí bosi. Letos jsme u nich byli ve Francii na ......zobrazit celý příspěvek
Jsme rodina začínajících bosochodců, já, manželka a dvě děti. Už dříve jsme chodili bosi, ale spíše jen doma a venku po trávě nebo před domem. Největší podíl na této naší zálibě má manželka která je sice narozena v ČR ale má příbuzné ve Francii kteří chodí bosi. Letos jsme u nich byli ve Francii na návštěvě, chodili jsme tam s nimi bosi a zvykli jsme si na to že i po návratu do ČR chodíme bosi i ve městě, neříkám že pořád a všude, ale hodně často. Já napříklat chodím bos do práce a až v práci si obuji boty, když z práce odcházím zuji se, boty nechám v práci a jdu domů bos. Kolegové na to mají různé názory, někteří mně říkají že dělám dobře, někdo řekne že jsem blázen ale většinou se k tomu staví neutrálně protože ví že je to moje věc. Manželka chodí do práce v botách, ale má takové zaměstnání že se může občas vyzout v práci což já nemohu. Zato např. na nákupy nebo při obstarávání různých věcí chodí bosa často. Někdy jdeme do obchodního domu nebo po městě bosi i s dětmi kterým se to také líbí.
Přečetli jsme si Školní desatero pro pobyt naboso a nějaké věci s tím související a uvažujeme o tom že bychom nechali děti ve škole od září chodit bosé, řekly že to chtějí zkusit a možná by zkusily jít bosky i do školy když nebude ráno velká zima. Souhlasíme s tím aby to zkusily a uvidí se jak jim to bude vyhovovat, jestli budou pokračovat třeba celý školní rok nebo jestli budou chtít na pobyt ve škole obuv. Mluvil jsem o tom i z třídní učitelkou jednoho našeho dítka která bydlí v naší ulici, řekla že ona s tím mít problém nebude, ale že se může stát že to zakáže ředitel školy a že záleží jak si kdo vyloží školní řád který nezakazuje aby děti chodily bosy, ale také se v něm uvádí že žák přichází do školy vhodně, slušně a čistě upraven. Teď jde o to jestli tuto podmínku splní když bude bos a bude mít špinavé nohy. Chtěli bychom to takto s dětmi od září zkusit, když bude chtít škola naše vyjádření tak jim samozřejmě dáme informaci že souhlasíme. Určitě napíšeme i sem jak to probíhá a jestli jsou s tím nějaké komplikace nebo jestli je vše vpořádku.