BOSKY a NABOSO - zpět na úvod
Ohodnoťte tento článek 2.5Pro a proti
z hlediska   zdravotního      hygienického      estetického      společenského      ekonomického      

   
   "ještě tak po trávě nebo v písku na pláži, ale jinak.. fuj.. samá špína.."

Zase vedle. Na první pohled se zdá, že co je černé, je špinavé a tudíž "nehygienické". Není to tak. Největší semeniště obávaných "choroboplodných zárodků" jsou patrně madla nákupních vozíků, mikrofony telefonů apod.
Především ale třeba kornout zmrzliny nebo krajíc chleba většinou nedržíme nohou, ale rukou.
Navíc také zašpiněné nohy alespoň některé z nás přimějí k častějšímu mytí, takže tento efekt je vlastně kladný.
Obava z toho, že bychom mohli tímto způsobem "něco chytit", opravdu není opodstatněná.

   
Každý to zná, a až na zcela nepatrné výjimky je to všem nepříjemné: "smradlavé nohy". Člověk, kterého to postihne, má problém. Zkouší vodičky, prášky, maskuje zápach jiným zápachem ze spreje. Stydí se přijít na návštěvu, kde by se případně měl zout, z obavy, aby ostatní neomdlévali.

Příčinou jsou (schválně, co čekáte?) - ano, boty. Přesněji: ne přímo boty, ale prostředí, které v nich panuje. Velká vlhkost a stálá teplota, to je přímo ideální živné prostředí pro bakterie, které to způsobují.

Ve stejné míře to platí nejen pro tuto "pouze kosmetickou" záležitost, ale i pro závažnější infekce, plísně,...

Tak už dost. Účinná reklama musí svoje oběti nejprve vystrašit a potom nabídnout spásné řešení. Vystrašení už je hotovo, spásné řešení určitě znáte.


Komentáře k článku: Vložit nový komentář vyhledávání ->
<- skrýt    Vyhledávání příspěvků
Název obsahuje:   Datum od     do: Nápověda - zadání časového rozmezí
Autor:       ( bez)  
Počet komentářů: 7    Řazení příspěvků podle: pořadí vložení (nejnovější je poslední) (přepnout na řazení podle vláken -> )
Zobrazit stránku: [ 1 ]  [ 2 ]  


27.2.2015 13:40   Satina:      z venku domů         
Ráda bych se zeptala, jak řešíte situace, kdy jdete k někomu na návštěvu. Chozením na boso nohy čisté nebudou a nerada bych, aby se mě známí báli pozvat na návštěvu ze strachu, že jim to tam umažu....

4.3.2015 14:32   Ward:      Re: z venku domů         
Ahoj Satino, myslím že jsem to tady už psal. Samozřejmě, taky bych nešel k nikomu se špinavýma nohama. A nejen na návštěvu; ještě častěji přicházím k úplně cizím lidem na opravy elektrických zařízení. Proto v teplých dnech, kdy chodím všude bos, mám s sebou v tašce pohodlné vlněné ponožky, které se dají rychle navléct. Ty si při příchodu do bytu obuju na místě obvyklém pro přezouvání a jsem v nich po celou dobu pobytu. Při odchodu se s milými hostiteli rozloučím a zase se zuju.

 :-)


9.3.2015 20:18   FarKy:      Re: z venku domů         
Da sa to riesit aj navlekmi. Ja napr. ked pridem domov, obujem si navleky v ktorych prejdem do kupelne, umyjem si nohy a je to :) Co sa tyka navstevy, mat vzdy so sebou navleky, ale aj tie vlnene ponozky su dobry napad :)

12.3.2015 23:02   aja:      domů a ven         
často chodíme bosí v létě na zahradě, doma nenosíme bačkory, ale nevím co s dětmi, které mi běhají ven a dovnitř x krát denně a nosí na nohou špínu...na zahradě není jen tráva, ale i hlína a pod,... to mě asi odrazuje od toho aby chodili bosí venku víc... co s tím?

16.3.2015 18:41   natech:      Re: domů a ven         
V jednom filmu jsem viděl, že když šli z venku bosí do (nevím jestli to byl dům, nebo něco vyššího) tak tam měli škopek s vodou a tam si nohy umyli. S dětma to ale asi bude těžký.