BOSKY a NABOSO - zpět na úvod
Ohodnoťte tento článek Ostatní
Spasí bosí svět?      Vývojová stadia      Tělesná výchova
      Nejde o perverznosti      Chvála bosonohým      Wikipedia      Proč chodím bosky?      

Tento text je určen holkám, které se přeci jen prokoušou sem.

K tomu, aby člověk zcela záměrně chodil bos tam, kde většina jiných lidí používá obutí, může mít mnoho důvodů. Zkušenosti získané na netu jsou opravdu takové, že bosé nohy jsou pro hodně lidí pouhým fetish symbolem. Ale ten, kdo začne přemýšlet hlouběji o životě, jeho hodnotách, možném způsobu jeho naplnění, může se po určité době dobrat k tomu, že konzumní povrchní život dává jen velmi malý zlomek toho, co si z něj po prožitkové stránce můžeme vzít. Je to o duchovní hloubce našeho myšlení, a jen ten, kdo se tímto směrem vydá, může odhalit nečekaná tajemství své vlastní psychiky. V zásadě je lhostejné, kterým filosofickým výkladům člověk věří, daleko důležitější je najít odvahu přemýšlet a hledat.

Není tedy ani až tak podstatné, jaký prvotní důvod má člověk k tomu, aby vyzkoušel život naboso. Dokonce si myslím, že to může být i sexuální motiv. Když je potom jedinec vnímávý sám k sobě, dostaví se pozitivní vliv na jeho osobnost. Je to prostě tak a každý svůj pozitivní vývojový krok nám může být velkou odměnou za projevenou odvahu.

Zvu vás tedy, milé holky a vážené dámy do společenství, kde je možná hodně příspěvků, které na vás nijak nezapůsobí, ale kde jsou současně i lidi, kterým až tak o ty pervernosti nejde, a pokud jde - možná byste byli překvapeni, že i v této orientaci dochází k duchovnímu vyspívání.

Vím, že není dobré, když chci, aby někdo jedl z mého talíře, máchat mu v něm čumák, ale zároveň - skrze mlčení nelze nikoho získat pro nějaké myšlenky. Takže pokud máte z jakéhokoli důvodu dobrý pocit, když můžete chodit bosky, přestaňte si myslet, že je to hloupé, uhozené či dokonce úchylné, a že už vůbec byste nechtěli sdílet své myšlenky v klubu úchylných mužů. Být bos není úchylné, ale naopak - pro někoho to může být velmi racionální a zodpovědné jednání vůči sobě samému. Život utíká. Proč v něm nehledat a při hledání nezvedat to, co je nám blízké?

Ahojky, Zingy.       16.1.2004
Komentáře k článku: Vložit nový komentář vyhledávání ->
<- skrýt    Vyhledávání příspěvků
Název obsahuje:   Datum od     do: Nápověda - zadání časového rozmezí
Autor:       ( bez)  
Počet komentářů: 15    Řazení příspěvků podle: pořadí vložení (nejnovější je poslední) (přepnout na řazení podle vláken -> )
Zobrazit stránku: [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  


20.8.2015 23:29   Ondra:      Pohled od kluka         
Holky, kterým nedělá problém se vyzout a běhat venku bosky jsou mi už léta velice sympatické, romanticky mi evokují lesní vílu jako z pohádky a je záruka, že nejsou fifleny a fajnovky, protože ty by bosky dobrovolně nikdy nechodily.
Myslím že zvláště vhodné je bosá chůze v přírodě na členitém pov......zobrazit celý příspěvek
Holky, kterým nedělá problém se vyzout a běhat venku bosky jsou mi už léta velice sympatické, romanticky mi evokují lesní vílu jako z pohádky a je záruka, že nejsou fifleny a fajnovky, protože ty by bosky dobrovolně nikdy nechodily.
Myslím že zvláště vhodné je bosá chůze v přírodě na členitém povrchu od jara do podzimu, dokud to venkovní teploty dovolí. Bosé šlapky jsou intenzivně drážděny nerovnostmi podkladu a tím se zatínají svaly na noze, což je velmi prospěšné a blahodárné pro nohu. Právě ta stimulace šlapky a zatínání svalů je důležité pro zdravý vývoj noh zejména u velmi mladých dívek ve vývinu, kde se tím zabraňuje propadení klenby a pozdějším problémům s plocháma nohama. Tím jsme se dostali k tomu, že je to vlastně i zdravé, protože na šlapce jsou i akupunkturní body, jejihž drážděním se stimuluje funkce celého organizmu.
Jediné vážné nebezpečí jsou ostré předměty, které mohou nohy poranit, zvláště ty ukryté třeba v trávě. Vše ostatní noha zvládne a není potřeba se rozptylovat žádnými brouky, slimáky, žížalami a podobně, ty šlapku neohrozí, ani nemohou a co z nich zbude se otře. Noha se dá navíc lépe a snadněji umýt, než prát špinavou botu, třeba od bláta, protože kůže nenasákne špínu a taky potom rychleji uschne.
Potom ten hmatový vjem z bosé šlapky od podkladu je úplně jiný, mnohem intenzivnější, což se mnohým holkám právě natom tolik líbí a zvláště v přírodě jsou nato mnohé zajímavé podklady, po kterých lze chodit bosky (lesní travá, mech, drobné jehličí na lesní půdě, nebo rozmoklá hlína, potůčky, písek a jiné) a je to na nich příjemné.

27.9.2016 20:10   danča:      asi jsem to předtím špatně zaradila         
Ahojte, mám zvlíštní zálibu - ráda šlapu bosá na různé tvory - strašně ráda hlavně na šneky (ty nejmenší zašlapávám palcem, ty větší chodidlem, ty velký pod patou) slimáky, brouky , mravence, a podobně. Je tady ještě někdo takový? Mně se prostě hlavně líbí šlápnout na šnečka, jak to chvilku tlačí do tlapky, potom křupne a pak ten zbytek ještě pořádně rozmajstruju. Jsem úchylačka, nebo to děláte taky?
PS: nešlápla bych rozhodně na myš, něco velkého, nebo na něco užitečného, ale když jdu bosá a je předemnou šnek nebo slimejš, ráda na něj šlápnu.

1.10.2016 23:22   Ward:      Re: asi jsem to předtím špatně zaradila         
Ne, nebylo to špatně zařazeno. Na základní diskuzi máš kamaráda; jmenuje se Kuba - jeho příspěvek ve stejném stylu z 11.července se nalézá na straně 631. :-)

22.12.2016 23:03   Zm:      Re: asi jsem to předtím špatně zaradila         
Myslím si, že je zcela normální je zašlapávat. Dělal jsem to, nikdy to nebyl žádný problém a myslím, že pro ty, kdo chodí bosky venku, je stejně jako pro mě jedno, jestli mají na noze nějaký další sajrajt. Dělám to docela často, nevidím v tom nic úchylného a lidé kolem mě proti tomu neprotestujou.

7.4.2018 22:25   Maru:      Re: asi jsem to předtím špatně zaradila         
Konečně někdo jako já! Dnes jsem rozšlapala spoustu prázdnéjh ulit, co se zase vzaly na zahradě a taky živýho šneka! Dělám to nejradši bosa, potom v sandálech ale na bosy chodidla to nemá. Jak to krásně chvilku tlačí a pak krupne. Dost mě to i vzrušuje. Mám kamaráda, co to taky dělá rád. Chodíme spolu zašlapávt šneky a slimáky a tak.