BOSKY a NABOSO - zpět na úvod
Ohodnoťte tento článek Ostatní
Spasí bosí svět?      Vývojová stadia      Tělesná výchova
      Nejde o perverznosti      Chvála bosonohým      Wikipedia      Proč chodím bosky?      

Tento text je určen holkám, které se přeci jen prokoušou sem.

K tomu, aby člověk zcela záměrně chodil bos tam, kde většina jiných lidí používá obutí, může mít mnoho důvodů. Zkušenosti získané na netu jsou opravdu takové, že bosé nohy jsou pro hodně lidí pouhým fetish symbolem. Ale ten, kdo začne přemýšlet hlouběji o životě, jeho hodnotách, možném způsobu jeho naplnění, může se po určité době dobrat k tomu, že konzumní povrchní život dává jen velmi malý zlomek toho, co si z něj po prožitkové stránce můžeme vzít. Je to o duchovní hloubce našeho myšlení, a jen ten, kdo se tímto směrem vydá, může odhalit nečekaná tajemství své vlastní psychiky. V zásadě je lhostejné, kterým filosofickým výkladům člověk věří, daleko důležitější je najít odvahu přemýšlet a hledat.

Není tedy ani až tak podstatné, jaký prvotní důvod má člověk k tomu, aby vyzkoušel život naboso. Dokonce si myslím, že to může být i sexuální motiv. Když je potom jedinec vnímávý sám k sobě, dostaví se pozitivní vliv na jeho osobnost. Je to prostě tak a každý svůj pozitivní vývojový krok nám může být velkou odměnou za projevenou odvahu.

Zvu vás tedy, milé holky a vážené dámy do společenství, kde je možná hodně příspěvků, které na vás nijak nezapůsobí, ale kde jsou současně i lidi, kterým až tak o ty pervernosti nejde, a pokud jde - možná byste byli překvapeni, že i v této orientaci dochází k duchovnímu vyspívání.

Vím, že není dobré, když chci, aby někdo jedl z mého talíře, máchat mu v něm čumák, ale zároveň - skrze mlčení nelze nikoho získat pro nějaké myšlenky. Takže pokud máte z jakéhokoli důvodu dobrý pocit, když můžete chodit bosky, přestaňte si myslet, že je to hloupé, uhozené či dokonce úchylné, a že už vůbec byste nechtěli sdílet své myšlenky v klubu úchylných mužů. Být bos není úchylné, ale naopak - pro někoho to může být velmi racionální a zodpovědné jednání vůči sobě samému. Život utíká. Proč v něm nehledat a při hledání nezvedat to, co je nám blízké?

Ahojky, Zingy.       16.1.2004
Komentáře k článku: Vložit nový komentář vyhledávání ->
<- skrýt    Vyhledávání příspěvků
Název obsahuje:   Datum od     do: Nápověda - zadání časového rozmezí
Autor:       ( bez)  
Počet komentářů: 15    Řazení příspěvků podle: pořadí vložení (nejnovější je poslední) (přepnout na řazení podle vláken -> )
Zobrazit stránku: [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  


28.5.2018 20:39   honzik:      perverznosti         
Rád chodím bos a dokonce i zašlapávám šneky a slimáky, jak tady někdo řeší. Dnes jsem ale zažil i jinej divnej zážitek - jel jsem na kole (to jsem měl boty) a potkal na ulici ve městě bosou ženu s obutým dítěětem.. Ta žena měla moc hezký chodidla, velký, hnědej lak na nechty, krásně černý chodidla, to mně vždycky vzrušuje. Měl jsem chutit jí požádat, jestli jí můžu zlíbat prsty a olízat chodidla, ale nakonce jsem to neudělal. Míva nekdy nekdo podobné choutky?

6.6.2018 19:28   bosochodec:      Re: perverznosti         
Chodím bosý jak je to jen trochu možné.Jak v přírodě,tak i ve městě.A ano vzrušuje mne být bosý.Rád se dívám ženám na nohy líbí se mi ,když chodí na boso,nebo ještě lépe úplně bosé.Podobná situace by mne asi také vzrušila.Krásná špinavá chodidla se mi moc líbí.Už mne napadlo i něco podobného o čem píšeš,ale zatím jsem k tomu ještě nesebral odvahu.

7.6.2018 22:51   honzik:      Re: perverznosti         
Mne to také vzrušuje, rád mám špinavá chodidla a hrozně rád bych je nějaké ženě olizsal. Když jsme v kategorii perverznosti,tak snad můžu napsaz, že bych byl strašně rád, kdyby mi nějaká bosýma špinavýma nohama výhonila. Také jsem k tomu nesebral odvahu, akorát jsem to zkusil s tehdejší životní partnerkou, ale ta nechtěla mít chodidla špinavý.

 Rád bych oslovil nejakoi bosou zenu na ulici, jestli jí mohu olizat chodidla, ale ve svém malem městečku jsem dost známý a relativně vážený, takže si to nemohu dovolit zde, jediné až budu na cestách jinde.


9.6.2018 20:57   MG:      Re: perverznosti         
Honzíku & spol., nic proti "netradičním" preferencím, ale tohle sem opravdu nepatří, jak je ostatně uvedeno v "Podmínkách...", se kterými souhlasíte před napsáním příspěvku. Smysl tohoto článku jste pochopili zcela opačně, jeho název není "Perverznosti", ale naopak "Nejde o perverznosti". Pro téma, které rozvíjíte, jsou určeny jiné weby, kterých je opravdu hodně.

 


10.6.2018 16:11   cat:      Re: perverznosti         
zrejme si nekdo zapomel precist prvni slabiku teto rubriky. Nic proti vam, zenske nohy jsou opravdu hezke, konec koncu i jine casti jejich tel, ale semhle to opravdu napatri. To, ze chodite bosi a libi se vam to je skvele, ale to ostatni skuste psat nekam jinam. Opravdu nic proti vam nemam, ale na j......zobrazit celý příspěvek
zrejme si nekdo zapomel precist prvni slabiku teto rubriky. Nic proti vam, zenske nohy jsou opravdu hezke, konec koncu i jine casti jejich tel, ale semhle to opravdu napatri. To, ze chodite bosi a libi se vam to je skvele, ale to ostatni skuste psat nekam jinam. Opravdu nic proti vam nemam, ale na jinych forech, ktere jsou k tomu urceny si o vasich sexualnich zalibach pokecate vic. Tady jde o neco jineho. Jestli to nekoho vzrusuje je to sice skvela motivace chodit bos, ale tady jde hlavne o to, ze je to zdrave, prijemni jak pro chodidla, tak i pro mysl, skratka je to takovy nas zivotni styl. Ja odkdy chodim bos premyslim o zivote jednodusejc, nejsem takovy materialista, snazim se nebyt arogantni k lidem a ma to pro mne veliky vyznam. Ne nadarmo se rika, ze saty (a taky boty) delaji cloveka. Kdyz sem nosil drazsi obleceni a taky znackovy boty, pripadal sem si nadrazenejsi, nekdy az povysenecky. Odkdy mne zacalo bavit chodit bos (a je to uz par let) take se i jednoduseji oblekam, mene formalne, snazim se byt k lidem milejsi a chapavejsi. Pro mne smysl bosych nohou znamena vice nez jen nejaku atraktivitu nebo-li fetish, lidska chodidla skryvaji v sobe mnohem vic vyznamu. Nase chodidla (a take dlane) toho mohou o zdravi a take povaze cloveka hodne naznacit. Take maji veliky vyznam v reflexni terapii, co je zas pozitivni pro lidske zdravi. Zdrava nozni klenba je dulezita pro spravne postaveni celych dolnych koncetin, patere a take podporuje spravne drzeni tela. Rukama porad pracujeme, porad hybeme prstama a dotykame se jimi ruznych veci. Takova aktivita je i u nohou velmi dulezita a jakakoli obuv je v tomhle znacne omezuje.