Já jdu v klidu celkem dlouho (na SVÉ poměry) , postupně ztrácím cit, ale nerad nazouvám boty, protože potom pociťuji tu horkost, takže se většinou obouvám až na začátku dlažby (tu dvakrát nemusím). Asi dělám chybu, ale opravdu se v průběhu procházky nerad obouvám. S tou cigaretou to asi nebude tak hrozné. Lidé mají triky, jak ,,tančit" resp. poskakovat po HNĚDÉM uhlí (jak znám černé uhlí a jeho výhřevnost, tak s ním by to asi nešlo), takže cigareta by asi neměla být takovým problémem.
pokud jde o ty psychowalkmannny (omlouvám se angličtinářům:) tak mají smyl pro regeneraci, navození spánku, či naopak zvýšení výkonnosti- podle sekvencí podnětů a to je vědecky dokázáno.
Nicméně chození přes uhlíky je naprosto jednoduchá věc. Samozřejmě různá meditační centra i......zobrazit celý příspěvek
pokud jde o ty psychowalkmannny (omlouvám se angličtinářům:) tak mají smyl pro regeneraci, navození spánku, či naopak zvýšení výkonnosti- podle sekvencí podnětů a to je vědecky dokázáno.
Nicméně chození přes uhlíky je naprosto jednoduchá věc. Samozřejmě různá meditační centra inzerují pozvánky na meditační víkend, kde v závěru přejdou "řipravení" účastníci jednou či dvakrát ohniště - prý je duševně připraví a účastníci.
O co jde: ohniště musí být připraveno, jen rozhrnuté žhnoucí uhlíky, nikoli oheň!!!
Při přechodu se musíš maximálně koncentrovat na chůzi a přejít rychlejším krokem, přejít lze takto maximálně 5m. Kůže na chodidlech, kde na uhlíky šlápneš, je chvilku odolná (u bosáků více:), proto se uhlíky musí rozhrnout, abys nedej bože to vniklo mezi prsty!
Zvládnou to i děti!! od 10let, s "duchovní přípravou" i bez duchovní přípravy:)
Samozřejmě za předpokladu, že cit do prstů se také rychle dostaví.
Žhnoucí uhlíky bych pochopil, ohni bych doopravdy nevěřil, protože plamen (svíčky, hořícího dřeva/uhlí)) se dělí na několik částí: modrá část je ta, kde hoří plyn (většinou kyslík), nad ní je červená (ta je n......zobrazit celý příspěvek
Žhnoucí uhlíky bych pochopil, ohni bych doopravdy nevěřil, protože plamen (svíčky, hořícího dřeva/uhlí)) se dělí na několik částí: modrá část je ta, kde hoří plyn (většinou kyslík), nad ní je červená (ta je nejteplejší), nad tou je oranžová, a potom ,,nejstudenější" světle oranžová až žlutá. Mám knihu, ve které je to popsáno, jen nevím, která to je. Ale v té červené části plamenu jsou teploty, za kterých se taví některé kovy.
Pokud hoří nějaké zajímavé látky, mohou hořet i zeleně, modře, červeně...
Ale že bych po ,,tancování" na žhavém uhlí nějak prahl, to říci nemohu.
Radši se v klidu projdu. :-)
podle zahraničních zkušeností,já to teda na doraz osobně nezkoušel), platí pravidlo:
v mrazu ztrácíš cit a to je zcela normální- můžeš ho ztratit úplně
dokud jsou nohy, pokud jdeš bos (ne až se obuješ) rudé nebo růžové, je to naprosto OK a nemusíš se bát a můžeš jít dál
jakmile začnou bělat, omezuje se přítok krve a mohou se brzo dostavit omrzliny