####
Všeobecná diskuze
Do diskuse můžete psát názory, postřehy, dotazy,... Pro přidání příspěvku není třeba žádná registrace.
Jsou vítány příspěvky k danému tématu, ale i připomínky a náměty k obsahu webu.
Pro příspěvky, které se netýkají daného tématu, osobní polemiky apod. je určeno fórum "B", kde se každý může dosyta vyřádit bez ohledu na téma.

Vložit nový příspěvek
vyhledávání ->
<- skrýt    Vyhledávání příspěvků
Název obsahuje:   Datum od     do: Nápověda - zadání časového rozmezí
Autor:       ( bez)  
Počet příspěvků: 3375    Řazení příspěvků podle: pořadí vložení (nejnovější je poslední) (přepnout na řazení podle vláken -> )
Zobrazit stránku: [ 1 ]   ... [ 666 ]  [ 667 ]  [ 668 ]  [ 669 ]  [ 670 ]   ... [ 675 ]  


7.7.2020 15:01   MG:      Re: Stydím se být venku naboso         
Vážení přátelé,
nezdá se mi, že je prospěšné hledání "alibi" - "nedělám to protože chci, ale proto že musím". Přijde mi to poněkud nedůstojné, ponižující a v konečném důsledku i kontraproduktivní - utvrzuje mě to v přesvědčení, že dělám něco co je špatné a je třeba to skrývat.......zobrazit celý příspěvek
Vážení přátelé,
nezdá se mi, že je prospěšné hledání "alibi" - "nedělám to protože chci, ale proto že musím". Přijde mi to poněkud nedůstojné, ponižující a v konečném důsledku i kontraproduktivní - utvrzuje mě to v přesvědčení, že dělám něco co je špatné a je třeba to skrývat. Naopak, na okolí bych měl působit dojmem "dělám to schválně, protože se mi to líbí, je to prospěšné a nikomu a ničemu to neškodí".
Člověk by měl být tím, jaký je, a ne si hrát na něco, co od něj (možná?) očekávají ostatní.
A že mě okolí bude považovat za exota? Ano, to jistě. A co je na tom špatného?
Najdou se i tací (není jich mnoho), kteří mě budou považovat za úchyla nebo i za blba. V tom případě je zase já považuji za pitomce a jsme si tedy kvit. Jejich odsudek ale většinou nepramení ze zlé vůle, ale z neinformovanosti.
Jen jednou jsem se setkal s poměrně důrazným odsouzením bosého stylu života, se všemi možnými argumenty - hygiena, nachlazení, střepy atd. Později jsem se ale dozvěděl, že se ten člověk živí prodejem bot.
Dostatek kuráže přeje MG

10.7.2020 11:12   Igy:      Re: Stydím se být venku naboso         
Ahoj, zvykej sebe i své okolí postupně anebo do toho prašť najednou a ze dne na den prostě přestaň nosit boty. Odpověď pro podivující se okolí: Je to zdravé a příjemné, ušetřím za boty :-) , více viz www.TuristikaNaboso.cz.
Postupně si zvykneš. Zpočátku budeš řešit, kdo tě vidí a co si přitom as......zobrazit celý příspěvek
Ahoj, zvykej sebe i své okolí postupně anebo do toho prašť najednou a ze dne na den prostě přestaň nosit boty. Odpověď pro podivující se okolí: Je to zdravé a příjemné, ušetřím za boty :-) , více viz www.TuristikaNaboso.cz.
Postupně si zvykneš. Zpočátku budeš řešit, kdo tě vidí a co si přitom asi myslí. Pak se začneš reakcemi okolí bavit. Nakonec už ani nebudeš vnímat, že jsi bos a že se lidi dívají...
Mrkni na powerpointovou prezentaci "Naboso ke zdraví" na www.TuristikaNaboso.cz, je tam proklik, a v té je vše o nohách, o botách, o chůzi naboso, o sociálních aspektech, o bezpečnosti i o bosých botách.
Přijď se sociálně otužit na 5. mezinárodní den turistiky naboso v Loučni dne 25/7/2020.
Držím palce, Igor Slouka, www.TuristikaNaboso.cz

10.7.2020 11:49   Igy:      Mezinárodní den turistiky naboso.         
Vážení bosí i neobutí, srdečně Vás zvu na 5. ročník Mezinárodního dne turistiky naboso, dne 25/7/2020 na zámku Loučeň.
Celý den zde bude bosá dílna, chůze ve skle, bosé vycházky, těšit se můžete i na přednášku, chůzi ve žhavém uhlí či na bosou prohlídku zámku.
Více viz https://www.turistikanaboso.cz/akce/
Igor Slouka.

17.7.2020 23:17   bosý chalan:      Re: Stydím se být venku naboso         
Súhlasím MG, ale to hľadanie alibi, ako píšeš, podľa mňa neznamená, že človek, ktorý chce chodiť bosý, tým sám seba presviedča, že na bosom chodení je niečo zlé. Vieš, niektorí ľudia sa spočiatku hanbia odlišovať sa od druhých a robiť niečo inak, ako je bežné, pretože tým tušia, že sa stanú terčom p......zobrazit celý příspěvek
Súhlasím MG, ale to hľadanie alibi, ako píšeš, podľa mňa neznamená, že človek, ktorý chce chodiť bosý, tým sám seba presviedča, že na bosom chodení je niečo zlé. Vieš, niektorí ľudia sa spočiatku hanbia odlišovať sa od druhých a robiť niečo inak, ako je bežné, pretože tým tušia, že sa stanú terčom pohľadov takmer všetkých okoloidúcich. Neznamená to, že tie pohľady sú vždy plné údivu a neskrývaného prekvapenia, len jednoducho ľudia na to hľadia so záujmom, pretože sa s tým bežne nestretávajú. No a nie každý znáša byť v centre pozornosti a len postupne naberá odvahu. Ja viem, že väčšine okoloidúcich je to úplne jedno a bosý človek vôbec nie je vždy a všade tým, na ktorého každý hľadí, lenže človek, ktorý si to sám nevyskúša, to jednoducho nezistí a bude sa tak naďalej presviedčať, že ho ľudia vnímajú divne. Iste, nájdu sa takí, ktorí okolo mňa prejdú s otvorenými ústami a div im oči z jamôk nevypadnú, ale práveže takéto reakcie mi už teraz pripadajú veľmi vtipné a ja naopak vtedy neskrývam úsmev. Jediné, čo neznášam je, keď ma niekto poučuje, že prečo by som bosý chodiť nemal atď. Píšeš pekne, že človek by mal byť taký, aký je, ale myslím, že pôvodný autor tohto vlákna - Mates, sa ešte len začína stotožňovať s tým, že chce byť bosochodec, takže ním ešte tak celkom nie je. Pýta sa, ako má začať, no konkrétny návod na to asi nie je. Najprv sa človek musí naučiť akceptovať samého seba, ako bosého človeka, a ostatné už potom ide ľahko. Netreba hľadať dôvody, prečo by asi nešlo prísť na dané miesto bosý. Bolo by lepšie zamerať sa na to, prečo by to šlo, že proste môžem, aký to má pre mňa zmysel, čo na tom vidím ja... Skočiť do toho zo dňa na deň, ako píše Igy, si myslím, že nedokáže hocikto. Väčšina na to skrátka ide postupne, a až keď sa človek dostane do štádia, kedy už nemá nijaký problém ísť kamkoľvek naboso, tak si uvedomí, že do toho vtedy kľudne mohol skočiť aj zo dňa na deň. Samozrejme, nie celkom v doslovnom význame, pretože chodidlá si na to potrebujú zvyknúť, ale to zas tak dlho netrvá.

23.7.2020 20:24   Bosý JŠ:      Re: Stydím se být venku naboso         
Tiež si myslím že na to neexistuje návod. Treba iba postupne skúšať kde som schopný ísť bosý a kde zatiaľ nie. A takto naberať odvahu. Mňa to vždy bavilo skúšať nové veci, navštevovať nové miesta, ale tiež som si občas pripadal divne ale snažil som sa byť nad vecou, hlavne keď už toto o mne vedeli moji priatelia a rodina a akceptovali to že chodím bosý. A odvtedy to oblo o dosť ľahšie chodiť bosý skoro všade. Inak ešte stále som nebol bosý napríklad u lekára. Bosý chalan, ako dlho už chodíš bosý? :)ja tak pravidelnejšie od roku 2015