####
Všeobecná diskuze
Do diskuse můžete psát názory, postřehy, dotazy,... Pro přidání příspěvku není třeba žádná registrace.
Jsou vítány příspěvky k danému tématu, ale i připomínky a náměty k obsahu webu.
Pro příspěvky, které se netýkají daného tématu, osobní polemiky apod. je určeno fórum "B", kde se každý může dosyta vyřádit bez ohledu na téma.

Vložit nový příspěvek
vyhledávání ->
<- skrýt    Vyhledávání příspěvků
Název obsahuje:   Datum od     do: Nápověda - zadání časového rozmezí
Autor:       ( bez)  
Počet příspěvků: 3390    Řazení příspěvků podle: pořadí vložení (nejnovější je poslední) (přepnout na řazení podle vláken -> )
Zobrazit stránku: [ 1 ]   ... [ 675 ]  [ 676 ]  [ 677 ]  [ 678 ]  


22.8.2021 22:46   MG:      Re: Neaktívne fórum :(         
...škoda, že toto fórum je už dlhšiu dobu neaktívne...
Taky z toho nemám radost. Je to ale pořád lepší, než když se (jako na leckterých jiných dikuzích) diskutující častují nadávkami a urážkami. Ani návštěvnost webu není nijak závratná - desítky denně. Původní záměr webu byl, že kromě něko......zobrazit celý příspěvek
...škoda, že toto fórum je už dlhšiu dobu neaktívne...
Taky z toho nemám radost. Je to ale pořád lepší, než když se (jako na leckterých jiných dikuzích) diskutující častují nadávkami a urážkami. Ani návštěvnost webu není nijak závratná - desítky denně. Původní záměr webu byl, že kromě několika článků bude těžiště jeho obsahu spočívat právě v diskuzi a obsah budou z velké části vytvářet sami čtenáři. Podobně jako např. www.hobby-barfuss.de/ , kde vlastní web není nic moc a mnoho let není aktualizován, ale diskuze je velmi živá (několik příspěvků denně) a zajímavá. Navzdory tomu, že přidání příspěvku je nejen podmíněno registrací, ale příspěvky od nově registrovaných jsou před zveřejněním kontrolovány moderátorem.
A k druhé části příspěvku: napsal jsi to velmi hezky a přesně. Díky.

12.3.2022 1:56   Lukáš:      Proč vlastně chodíte bosí?         
Ahoj. Napadlo mě, nahodit téma: Proč vlastně chodíte bez bot? Vyjdete z domu bosky, protože je to zdravé? Nasáváte energii ze země? Nebo chodíte naboso pro vzrušení z toho sundat si boty a dělat něco co vás vnitřně uspokojuje? Možná se moje verze někomu nebude líbit, možná někoho pohorším. Na druhou......zobrazit celý příspěvek
Ahoj. Napadlo mě, nahodit téma: Proč vlastně chodíte bez bot? Vyjdete z domu bosky, protože je to zdravé? Nasáváte energii ze země? Nebo chodíte naboso pro vzrušení z toho sundat si boty a dělat něco co vás vnitřně uspokojuje? Možná se moje verze někomu nebude líbit, možná někoho pohorším. Na druhou stranu si myslím, že nejsem jediný na světě, kdo to tak má. Já v chození na boso až tak moc nevnímám zdravou stránku věci, i když do jisté míry ano, ale spíše pocit být bosý. Ten pocit dotýkat se bosýma nohama chodníku. To, že jsem bosý, když bych správně měl mít boty. Vždy se ve mně střídají pocity lehkého studu a silného vzrušení ale v tu chvíli se cítím tak skvěle a svobodně. Naprosto si užívám každý krok. Možná je to “úchylka”, ale dle mého názoru neškodná. Přál bych každému, aby toto zažil. Naprosto ten pocit miluji. Nevím jak je to možné, ale je to závislost. Na druhou stranu mám ale trochu strach, že to pro mě přestane být něco neobvyklého a vzrušujícího a přijdu o tyto prožitky. Ale doufám, že se to nikdy nestane. Možná na mě někdo bude pohlížet skrz prsty, ale tak už to na světě bývá. A jak to máte vy? :) :)

19.3.2022 14:55   MG:      Re: Proč vlastně chodíte bosí?         
Tuhle otázku slyším dost často, zvláště teď v zimě, takže bych to měl mít promyšlené. Ale nemám. Obvykle odpovídám, že je to zdravé a příjemné a věcí, které jsou současně zdravé i příjemné je po čertech málo. Asi to není úplně přesné, určitš je v tom i to o čem píšeš. I když po delší době toho "adre......zobrazit celý příspěvek
Tuhle otázku slyším dost často, zvláště teď v zimě, takže bych to měl mít promyšlené. Ale nemám. Obvykle odpovídám, že je to zdravé a příjemné a věcí, které jsou současně zdravé i příjemné je po čertech málo. Asi to není úplně přesné, určitš je v tom i to o čem píšeš. I když po delší době toho "adrenalinu" tolik nemám, ale to vůbec nevadí. Takže za mě by byla odpověď: líbí se mi to, je to příjemné, i když vlastně nevím úplně přesně, proč.
Ale tu otázku otočím: vím, které důvody to určitě nejsou. Leckdy mi někdo nadhodí, jestli to není z nějakých "náboženských" důvodů, jestli nejsem stoupencem nějakého podivného kultu. To tedy jistě ne, jsem nevěřící pohan už od raného dětství, dokonce i přes občasnou opatrnou snahu některých starších příbuzných, že by se to dítě mělo někdy pomodlit.
Nevěřím ani na jinak často uváděný faktor "uzemnění", ani ve smyslu fyzikálně elektrickém, ani jako blíže neurčené "čerpání energie ze země". Před pár lety jsem četl "vědecky" napsaný článek o tom, jak jsou dnešní boty škodlivé v tom smyslu, že jejich plastová podrážka je dokonale elektricky izolační, tělo je pak na jiném potenciálu než země a to má řadu neblahých důsledků. Bylo to tak sugestivní, že mě to přimělo ten potenciál změřit, a hádejte? Nula milivoltů.
Není to ani to, že bych si chtěl něco dokazovat nebo se dokonce vytahovat, jaký jsem geroj, když to umím i v zimě. Myslím si, že k tomu nejsou třeba žádné zvláštní schopnosti a že to může umět každý, jen o tom skoro nikdo neví.
Ještě přidám jedno vyjádření na YouTube: Barefoot Sue nebo Barefoot Sue in Ice and Snow
Docela zajímavé, zase z jiného pohledu. Kdo nestíhá angličtinu, může si zapnout český překlad, je sice poněkud kostrbatý, ale smysl je zachován: klik dole na kolečko "Settings", "Subtitles English (auto generated)", "auto-translate", "Czech".

21.3.2022 11:20   Juraj:      Re: Proč vlastně chodíte bosí?         
Ahoj Lukáš, Ja som začal asi v 15-tich, ako decko som chodil zhrbený a niekde ma zaujal článok o chodení naboso, kde písali že je to prospešné pre lepšie držanie tela. Zaujalo ma to a začal som to skúšať, v prírode, na tajnáča. Veľmi som sa hanbil, akonáhle som v diaľke niekoho zbadal tak som sa oka......zobrazit celý příspěvek
Ahoj Lukáš, Ja som začal asi v 15-tich, ako decko som chodil zhrbený a niekde ma zaujal článok o chodení naboso, kde písali že je to prospešné pre lepšie držanie tela. Zaujalo ma to a začal som to skúšať, v prírode, na tajnáča. Veľmi som sa hanbil, akonáhle som v diaľke niekoho zbadal tak som sa okamžite obul. Roky ubiehali a chrbtica sa mi o dosť narovnala, pochopil som že chôdza naboso naozaj dokáže pomôcť. Vtedy som sa v tom utvrdil že je to správne a začal som posúvať svoje hranice. Teraz už bez prekážky vyjdem z domu bosý a idem kam chcem,ako keby som bol obutý. Na bosovaní milujem tú voľnosť a kontakt s povrchom,či už mestským alebo prírodným.

24.3.2022 0:16   Luboš:      Re: Proč vlastně chodíte bosí?         
Ano Lukáši, dle mě je hodně lidí majících to stejně. Není nic špatnýho, když někdo chodí bos právě pro ten pocit studu a vzrušení. Tohle ale pochopí pouze ti, kteří to mají stejně. To že je to zdravé, já vnímam pouze jako fakt, že mi to nijak neškodí a o to větší radost pak z bosých nohou mám. Jsem ......zobrazit celý příspěvek
Ano Lukáši, dle mě je hodně lidí majících to stejně. Není nic špatnýho, když někdo chodí bos právě pro ten pocit studu a vzrušení. Tohle ale pochopí pouze ti, kteří to mají stejně. To že je to zdravé, já vnímam pouze jako fakt, že mi to nijak neškodí a o to větší radost pak z bosých nohou mám. Jsem přesvědčen, že spousta bosých lidí to dělá právě pro tyhle pocity a na zdravotní stránku se pouze vymlouvá. Samozřejmě že né všichni, ale určitě spousta. Ale taky chápu, že by bylo každýmu divný vykládat lidem tyhle věci, a proto pořád jen říkáme jak je to zdravé pro nohy a příjemné, ale o způsobu těch příjemných pocitů zas z kýmkoli nemluvíme (možná pouze z pár lidma o kterých víme že to pochopí).Prostě všichni máme právo být bosi, jestli chceme, a je jedno jaký máme na to důvod. Bosá chůze je ten nejsenzačnější způsob dopravy, a o tom jsem přesvědšen a to určitě i kdokoliv na tomhle fóru, bez ohledu na to proč to dělá. A v tom jsme všichni stejní. A jestli je to pro mě do jisté míry i fetiš? Nestydím se přiznat si, že asi ano. Taky je to důvod, proč dělat něco, co nás baví. Záliby mívaj lidi různé a i ty sexuální, pokud nikomu neškodí, jsou v pohodě. Když se někomu lidská chodidla a věci s nima tak moc líbí, a taky rád chodí bos, tak dělat to mu příde už přirozeně vzrušujícúi. Ty chodidla jsou se všema stránkama našeho života tak nějak propojená. Nemít boty a mít holé nohy k tomu tak nějak patří. A to je další rozměr v čem je ta bosá chůze tak senzační. Ale spíše by se tenhle příspěvek hodil do fóra B, vzhledem na to, že fórum A je spíše pro lidi, co chodí bosi hlavně ze zdravotních důvodú nebo jako styl svého života. I když já to jako styl života beru taky, tak nevím.