####
Všeobecná diskuze
Do diskuse můžete psát názory, postřehy, dotazy,... Pro přidání příspěvku není třeba žádná registrace.
Jsou vítány příspěvky k danému tématu, ale i připomínky a náměty k obsahu webu.
Pro příspěvky, které se netýkají daného tématu, osobní polemiky apod. je určeno fórum "B", kde se každý může dosyta vyřádit bez ohledu na téma.

Vložit nový příspěvek
vyhledávání ->
<- skrýt    Vyhledávání příspěvků
Název obsahuje:   Datum od     do: Nápověda - zadání časového rozmezí
Autor:       ( bez)  
Počet příspěvků: 3403    Řazení příspěvků podle: pořadí vložení (nejnovější je poslední) (přepnout na řazení podle vláken -> )
Zobrazit stránku: [ 1 ]   ... [ 676 ]  [ 677 ]  [ 678 ]  [ 679 ]  [ 680 ]   ... [ 681 ]  


26.3.2022 12:46   barbora:      Re: Proč vlastně chodíte bosí?         
Milý Lukáši a Luboši! Musím se smát z toho, co píšete za kraviny. Trolit můžete i jinde. Já teda chodím bosa, protože nesnesu pocit mít cokoli na nohou. Takže vždy, když se dá, si prostě boty přirozene sundávám. A jestli to má někdo tak, jak popisujete vy, by mě ani ve snu nenapadlo.

28.3.2022 23:52   MG:      Re: Proč vlastně chodíte bosí?         
Asi to bude tím, že lidé nejsou stejní.
Ale nějak nerozumím tomu "Trolit můžete i jinde" ?
MG

2.4.2022 20:41   DoKi:      Telo vnejsi a vnitrni (nebo je to jedno)         
- 'Prijmout svoje telo'
Prijmout svoje nedokonale telo takove jake je. Nestydet se pred sebou ani pred ostatnimi lidmi za svoje bose nohy. Prijmout i vsechny pocity s tim spojene.
- 'prijmout smyslove vjemy'
Prijmout smyslove vnimani chodidel, chladu, tvrdeho i hrubeho povrchu cesty, prav......zobrazit celý příspěvek
- 'Prijmout svoje telo'
Prijmout svoje nedokonale telo takove jake je. Nestydet se pred sebou ani pred ostatnimi lidmi za svoje bose nohy. Prijmout i vsechny pocity s tim spojene.
- 'prijmout smyslove vjemy'
Prijmout smyslove vnimani chodidel, chladu, tvrdeho i hrubeho povrchu cesty, prave ted, pri kazdem kroku. Prizpusobit svou chuzi a naslapovani ceste.
Zapojit vsechny svaly, sam jsem prekvapen, jake me vsechny boli nez si zvyknu.
Jit a zit v 'pritomnem okamziku', nespechat. Nekdo tomu rika 'vedoma chuze'. Chuze a pohyb neni jen prostredek k dosazeni cile v budoucnu, 'cesta je cil'.
Bosa chuze pomaha relaxaci, uvolneni a meditaci s okolim.
- 'Prijmout reakci okoli'
S tim bojuji extroverti, kterym zalezi natom co si okoli mysli. Ano, budete pritahovat pozornost, ale ze skusenosti vim, ze je to dobra zaminka k navazani hovoru.
K odsuzujicim reakcim dochazi minimalne, ale i stim je treba se smirit. Ano, je to i pokora pred sebou i pred ostatnimi.
Muzete to brat jako vyzvu a stale posouvat latku a hledat nove prilezitosti i reseni situaci.
Co vam prijde spocatku neprijemne, nebo z ceho mate strach, se stane zabavne.
Pozor ale, at vas to neprivede do nebezpecnych extremu. Vsecho pomalu a s mirou. Vzdy sebou noste rezervi obuv.
Dnes uz chodim bos kdekoli a kdykoli uznam za vhodne (skoro vsude). Beru to jako prijemne a zabavne. Ja se mohu smat na okoli a lide na mne.
Uz to, ze boty jsou vec, kterou nutne nepotrebuji je osvobozujici.
Ano ja to take provokace ale i svoboda necitit se vazan konvencemi a okolim.
Drive jsem to take skryval, ale nema to cenu. Jednou se to stejne provali a pak zjistite,
ze vam okloli zavidi nebo fandi. A ptaji se 'Nejsi nemocny, kdyz mas boty ?'
Je jaro, tak vyjdete ze sve zony pohodli a strachu ...

27.4.2022 16:44   Jerry:      Re: Proč vlastně chodíte bosí?         
Ahoj. Zajímaly by mě právě zkušenosti žen. Vím, že se kdysi dělaly antropologické průzkumy, z nichž vzešlo, že žny chodí z 80.% častěji bosky než muži. Je to pro ně nejspíš více přirozené nebo také určitá kompenzace po chůzi v nekvalitní obuvi. Bosá chůze je zdravá, vzláště po nerovném terénu. Na dr......zobrazit celý příspěvek
Ahoj. Zajímaly by mě právě zkušenosti žen. Vím, že se kdysi dělaly antropologické průzkumy, z nichž vzešlo, že žny chodí z 80.% častěji bosky než muži. Je to pro ně nejspíš více přirozené nebo také určitá kompenzace po chůzi v nekvalitní obuvi. Bosá chůze je zdravá, vzláště po nerovném terénu. Na druhou stranu ženy trpí daleko více častěji ortopedickými vadami, oproti mužům. Na vině může být opět obuv nebo také hormonální a strukturální změny, napříkla po těhotenství. Doktoři by se měli více zaměřovat na kontrolu stavu nohou a u žen při běžných lékařských prohlídkách. Zajímalo by mě, zda se některé ženy zde setkaly s běžnou kontrolou stavu nohou a chodidel při lékařských prohlídkách nebo jestli trpíte určitými problémy s nohama i přes častou bosou chůzi?
Ať se vám daří!

31.5.2022 20:15   Josef:      Bosé nohy jako inspirace         
Už se někomu z vás někdy povedlo svou bosou chůzi "nakazit" i jiné lidi ve svém okolí, které teď chodí bosé kdykoliv i samy od sebe, a nebýt vás by se k tomu jen stěží dostali?
Nebo jste právě vy ten, co "odkoukal" bosou chůzi od někoho blízkého a zalíbilo se vám to?
Zajímá......zobrazit celý příspěvek
Už se někomu z vás někdy povedlo svou bosou chůzi "nakazit" i jiné lidi ve svém okolí, které teď chodí bosé kdykoliv i samy od sebe, a nebýt vás by se k tomu jen stěží dostali?
Nebo jste právě vy ten, co "odkoukal" bosou chůzi od někoho blízkého a zalíbilo se vám to?
Zajímá mě to, protože já už takhle několik blízkých lidí k bosé chůzi přivedl a je to príma cítit se být inspirativní pro druhé lidi. Zejména ve věcech, které z mýho pohledu mají pozitivní smysl. A to se není třeba ani moc snažit. Prostě jen běžně chodím bos a pozoruju, jak si časem nekteří lidi v mém okolí (zejména přátelé) taky začali z ničeho nic sundávat venku boty a chválí si toho.