Všeobecná diskuze
Do diskuse můžete psát názory, postřehy, dotazy,... Pro přidání příspěvku není třeba žádná registrace.
Jsou vítány příspěvky k danému tématu, ale i připomínky a náměty k obsahu webu.
Pro příspěvky, které se netýkají daného tématu, osobní polemiky apod. je určeno fórum "B", kde se každý může dosyta vyřádit bez ohledu na téma.

Vložit nový příspěvek
vyhledávání ->
<- skrýt    Vyhledávání příspěvků
Název obsahuje:   Datum od     do: Nápověda - zadání časového rozmezí
Autor:       ( bez)  
Počet příspěvků: 3407    Řazení příspěvků podle: pořadí vložení (nejnovější je poslední) (přepnout na řazení podle vláken -> )
Zobrazit stránku: [ 1 ]   ... [ 678 ]  [ 679 ]  [ 680 ]  [ 681 ]  [ 682 ]  


29.5.2023 20:59   Áďo:      Život bez bot         
Jen tak by mě zajímalo jestli jsou mezi váma i tací kteří už nevlastní žádnou obuv. A nebo alespoň takoví kteří už několik let neměli nic na nohou. Čet sem pár článků o lidech kteří se rozhodli žít ůplně naboso v jinak normálně rozvinuté společnosti ve městech (nejspíš v USA), a všechy své boty pros......zobrazit celý příspěvek
Jen tak by mě zajímalo jestli jsou mezi váma i tací kteří už nevlastní žádnou obuv. A nebo alespoň takoví kteří už několik let neměli nic na nohou. Čet sem pár článků o lidech kteří se rozhodli žít ůplně naboso v jinak normálně rozvinuté společnosti ve městech (nejspíš v USA), a všechy své boty prostě dali pryč. Né že bych já něco podobného plánoval, to zatim ne, jen by mě zajímalo, jestli by bylo něco takového možné i v našich končinách. Byla by to docela výzva. Kromě toho od jara do podzimu já boty už nepoužívám takřka vůbec, ale zatím si nedovedu představit nemít je zcela vůbec. Jen mě zajímá váš názor na takový životní styl, nebo jestli máte zkušenosti.

29.5.2023 23:12   MG:      Re: Život bez bot         
Ne, neuvažoval jsem o tom. Boty sice potřebuju sotva tak hodinu v měsíci, ale přesto jsou situace, kdy je použiju - hodně mrzne, společenská nutnost atd. Nejsem fundamentalista a když to situace vyžaduje, nezblázním se z toho.

 Kromě toho mohu na občasnou otázku "nemáš boty?" pravdi......zobrazit celý příspěvek

Ne, neuvažoval jsem o tom. Boty sice potřebuju sotva tak hodinu v měsíci, ale přesto jsou situace, kdy je použiju - hodně mrzne, společenská nutnost atd. Nejsem fundamentalista a když to situace vyžaduje, nezblázním se z toho.

 Kromě toho mohu na občasnou otázku "nemáš boty?" pravdivě odpovědět "mám, ale nepotřebuju".

 Mám trochu pocit, že všechny boty natvrdo vyhodit může sloužit i jako pomůcka na situace, kdy bych měl dilema "odvážím se nebo ne?" a tak nemám jinou volbu. Jenže v tom případě se to změní na dilema "půjdu tam nebo ne?" a to je asi ještě horší.

 Jestli by bylo něco takového možné i v našich končinách? Záleží na způsobu života. Kdo pracuje tam, kde je obutí vyžadováno kvůli bezpečnosti práce nebo kde je vyžadován třeba i neformálně dress-code, by měl asi problém. Nebo obsluha vleku na horách, postávat několik hodin v mrazu by uměl jen málokdo.

 U někoho, kdo tyhle problémy nemá, si to dokážu představit. Četl jsem i příběhy lidí, kteří obouvání nenávidí natolik, že si s ohledem na to vybírali zaměstnání nebo i profesi.

 MG


1.6.2023 18:49   Áďo:      Re: Život bez bot         
Jó, je jasný že kdo by se pro něco takového rozhodl, musel by tomu přizpůsobit i některé životní situace, jako volba zaměstnání a místa, kam chodívá. Obecně by to ale nemusel být zas takový problém. Většina věcí, kterě běžně děláme jde v pohodě dělat bosky. Spíše je to o osobní volbě a rozhodnutí. J......zobrazit celý příspěvek
Jó, je jasný že kdo by se pro něco takového rozhodl, musel by tomu přizpůsobit i některé životní situace, jako volba zaměstnání a místa, kam chodívá. Obecně by to ale nemusel být zas takový problém. Většina věcí, kterě běžně děláme jde v pohodě dělat bosky. Spíše je to o osobní volbě a rozhodnutí. Já si akorát nedovedu představit strávit bez bot celou zimu. To bych musel jenom trčet doma a to se mi nechce. Člověk, když chce, určitě si najde i práci kde s bosýma nohama nikdo nebude mít problém. A ta dilema "jít, či nejít" někam, tak když potřebuješ, prostě jdeš. Já v létě boty nenosím vůbec, a když potřebuji někam zajít - jdu. Nezamýšlím se nad tím, že jsem bos. Asi sem se nad tohle už přenesl. Nevím.

3.6.2023 12:26   JŠ:      Re: SK         
juraj.sevcik4033@gmail.com

29.7.2023 9:10   Anton:      Děti bosky         
(MG:Přesunuto do sekce Děti)