####
Všeobecná diskuze
Do diskuse můžete psát názory, postřehy, dotazy,... Pro přidání příspěvku není třeba žádná registrace.
Jsou vítány příspěvky k danému tématu, ale i připomínky a náměty k obsahu webu.
Pro příspěvky, které se netýkají daného tématu, osobní polemiky apod. je určeno fórum "B", kde se každý může dosyta vyřádit bez ohledu na téma.

Vložit nový příspěvek
vyhledávání ->
<- skrýt    Vyhledávání příspěvků
Název obsahuje:   Datum od     do: Nápověda - zadání časového rozmezí
Autor:       ( bez)  
Počet příspěvků: 3403    Řazení příspěvků podle: pořadí vložení (nejnovější je poslední) (přepnout na řazení podle vláken -> )
Zobrazit stránku: [ 1 ]   ... [ 679 ]  [ 680 ]  [ 681 ]  


25.12.2023 10:05   Igy:      Bosá trasa, bosý den         
Ahoj příznivci skvělé bosé chůze, pro zájemce pár novinek na webu TuristikaNaboso.cz - na adrese https://www.turistikanaboso.cz/foto/ lze nalézt:
1) fotoprezentaci a popis nové bosé trasy v Praze-Klánovicích, oficiálně značené Klubem českých turistů, a dále
2) tématicky roztříděné nové fotoga......zobrazit celý příspěvek
Ahoj příznivci skvělé bosé chůze, pro zájemce pár novinek na webu TuristikaNaboso.cz - na adrese https://www.turistikanaboso.cz/foto/ lze nalézt:
1) fotoprezentaci a popis nové bosé trasy v Praze-Klánovicích, oficiálně značené Klubem českých turistů, a dále
2) tématicky roztříděné nové fotogalerie z bosých výletů, festivalů atd. Jedná se o galerie ve Foto - Top barefoot photos: Details, Fakirs, Firewalking, Glasswalking, Gym, Indoor, Outdoor, Others, Snow, Tickling, Town, Workshop a Castaways.
Dále na https://www.turistikanaboso.cz/akce/ najdete informace o mezinárodním dni turistiky naboso na zámku Loučeň - koná se každoročně uprostřed léta.
Zdravím Igy.

4.4.2024 23:19   Jan na chatě:      Letos na chatě bosky         
Zdravím,
manželka (a vlastně i já) chodí bos moc ráda, ale jelikož bydlíme v bytovém domě uprostřed města, tak ačkoliv teda máme se sousedy i vlastní (na bytovku celkem velkou) oplocenou zahradu, tak to tady v okolí na bosé chození není zrovna nic moc...
Máme dva kluky, už 9 a 12 let, těm se t......zobrazit celý příspěvek
Zdravím,
manželka (a vlastně i já) chodí bos moc ráda, ale jelikož bydlíme v bytovém domě uprostřed města, tak ačkoliv teda máme se sousedy i vlastní (na bytovku celkem velkou) oplocenou zahradu, tak to tady v okolí na bosé chození není zrovna nic moc...
Máme dva kluky, už 9 a 12 let, těm se teda do bosa často moc nechce, ale snažíme se, aby byli bosí co možná nejvíc... Hlavně ale bosky chodí stejně jenom doma, kde nic jiného povolené nemají, a maximálně občas na té zahradě.
Asi 20 km odtud ale máme pěknou chatu s obrovskou zahradou. Tam jsme občas bosky chodili, ale většinou jen chvíli a boty byli většinou stejně někde poblíž. A hlavně když už se nám povedlo kluky zout, tak během chvíle měli většinou tenisky zase na nohou.
Manželku letos přes vánoce napadlo, že bysme mohli zkusit na chatě začít chodit komplet jenom bosky. Boty by vždycky zůstali v autě a dál by se šlo prostě bos... Mně to přišlo super, vůbec mě nenapadá žádný důvod, proč by tam bylo kdy (kromě zimy) lepší být v botech – tam by fakt neměl být problém být bosky nonstop :)
Teď o víkendu jsme tam zrovna jeli letos poprvé hned na celé velikonoční prázdniny, tak jsme to rovnou vyzkoušeli :) Po příjezdu jsme se ráno všichni ještě u auta vyzuli, boty i s ponožkami nechali v autě pod sedačkama a dál šli už bosky. Dopoledne jsem potom do auta odnesl i několik bot, co se válely někde po chatě, aby nikoho nelákali se obout...
S manželkou se nám být bosky celou dobu fakt líbilo, pět dní kompletně v kuse jsem bosky ještě asi ani nikdy nebyl a bylo to fakt příjemný. Kluci zprvu dost remcali, proč nemůžou mít boty, ale ještě ve čtvrtek večer si na bosé nohy už vcelku zvykli a další dny již o tom asi ani nepřemýšleli. Otázka na boty se pak už objevovala vždy jen před procházkou po okolí, ty jsme jim ale pokaždé stejně zakázali a po druhé nebo třetí se s tím asi už smířili :)
Tak jsme se prošli celkem asi 7x, je tady okolo krásná příroda, a bylo i fakt nádherné počasí, tak to bylo moc příjemné. Jednou jsme šli teda kousek i po betonové silnici, to se, obzvlášť klukům, moc nelíbilo, stejně jako jedna štěrková cesta, po které jsme párkrát šli :D No, klučíci musej nožky trénovat :D
Uvidíme, jestli se tohle "pravidlo" podaří urdžet dlouhodobě... Mně by se to i s manželkou moc líbilo, a klukům by to určitě prospělo – v botech jsou jinak skoro pořád... A ta chata je na to fakt úplně ideální. Jestli bude teď o víkendu tak pěkně, jak hlásí, tak asi vyrazíme na chatu zase – byla by škoda takové pěkné počasí nevyužít. V červenci plánujeme na chatě pobýt asi skoro celý měsíc, pokud nebude furt nějak extra ošklivě. Tak to se uvidí, jestli vydržíme bosky tři–čtyři týdny v kuse... Na začátku června a ke konci srpna potom budou mít děti na chatě oslavy narozenin. To většinou zveme celkem dost lidí, protože místa je tam opravdu hodně, tak to bude asi mírně problém... Možná uděláme pro návštěvníky nějakou výjimku, ale teda chtěl bych aby úplně minimálně naši kluci, mnohem lépe ale kdyby alespoň úplně všechny děcka, byli i na těch oslavách bosky. No, uvidíme, jak se to povede :D Zkusíme přemluvit co nejvíc lidí...
Manželky nápad se mi moc líbí, a celkem se zatím osvěčil, bylo to moc příjemně strávené volno a taky super příležitost, jak dostat kluky na trochu delší dobu z bot... A myslím, že jakmile si trochu zvykli, že jen mají prostě holé nožky, tak se i jim být bosky líbilo. Navíc cestou domů autem se pak už ani neobuli, ačkoliv boty měli pod nohama, a doma pak už doťapkali od auta i po asfaltu oba bosí...
Tak třeba se někdo inspiruje a taky něco takového zkusí? :)

6.4.2024 23:44   MG:      Re: Letos na chatě bosky         
Ahoj Jene,
obdivuji tvojí akční manželku. Obvykle dávám přednost nenásilí a pozitivní motivaci, ale jak je vidět, i mírný tlak může fungovat. Podstatné je, jestli téměř pubertální kluci zákaz bot vnitřně přijmou nebo ho budou považovat za další šílený nápad šílených rodičů. Buď podlehnou společ......zobrazit celý příspěvek
Ahoj Jene,
obdivuji tvojí akční manželku. Obvykle dávám přednost nenásilí a pozitivní motivaci, ale jak je vidět, i mírný tlak může fungovat. Podstatné je, jestli téměř pubertální kluci zákaz bot vnitřně přijmou nebo ho budou považovat za další šílený nápad šílených rodičů. Buď podlehnou společenskému tlaku, který je u dětí tohoto věku dost významný, nebo z toho udělají něco jako svůj "imidž".
K obdobnému tématu je taky příspěvek z 29.7.2023 9:10 Anton: Děti bosky v sekci "Děti".
Narozeninová oslava: při organizaci bývá zvykem, že jsou v pozvánce uvedeny pokyny, takže se může taky uvést "doporučený dress code", kde sice obvykle bývá "formální společenský" nebo "masky vítány", ale ve vašem případě něco jako "boty jsou nežádoucí". Každý se může rozhodnout, zda ho bude respektovat nebo ne.
Držím vám palce a určitě napiš, jak pokračujete.

Poslední příspěvky v ostatních diskuzích
Diskusní fórum "B"19.4.2024Mirek: Pěkný ponožky
Proč chodím bosky?25.12.2023Igy: Bosý den v Loučni, bosá trasa
Děti25.12.2023Igy: KČT bosá trasa, bosý den
Stydím se25.12.2023Igy: Bosá trasa, bosý den
Pro-proti z hl. zdravotního25.12.2023Igy: Bosá trasa, bosý den
Odkazy25.10.2023Chysky: Re: TREK K JEZERU GANGBAL
Sníh19.1.2021MG: Josef Šálek
Nejde o perverznosti17.8.2020Ivana: Re: asi jsem to předtím špatně zaradila
Pro-proti z hl. estetického26.12.2019Radek: Pro a proti z hlediska estetického
Tanec na žhavém uhlí5.7.2018MG: Re: bál bych se pádu
Pro-proti z hl. společenského31.1.2018Tom: Re: pro Toma
Skleněný koberec 12.9.2017MG: Zvládají to i děti
Metodika turistiky naboso15.12.2016Juro: Re: Sandále + turistika
Zima22.11.2016vlkky: Re: Naboso v zimě
Pro-proti z hl. ekonomického5.10.2016petr.liskovec: Boso-komerce
Náročný terén2.10.2016Zuzka: Re: Jak na to - náročný terén
Pro-proti z hl. hygienického29.6.2016Matej: Re: domů a ven
WashingtonPost16.3.2016igy: Děti naboso
Chvála bosonohým12.11.2013Rotobull: Začátek
Spasí bosí svět?19.5.2013Mamut na kopru: Bosky k podstate
Tělesná výchovanejsou příspěvky
Vývojová stadianejsou příspěvky
Wikipedianejsou příspěvky