####
Všeobecná diskuze
Do diskuse můžete psát názory, postřehy, dotazy,... Pro přidání příspěvku není třeba žádná registrace.
Jsou vítány příspěvky k danému tématu, ale i připomínky a náměty k obsahu webu.
Pro příspěvky, které se netýkají daného tématu, osobní polemiky apod. je určeno fórum "B", kde se každý může dosyta vyřádit bez ohledu na téma.

Vložit nový příspěvek
vyhledávání ->
<- skrýt    Vyhledávání příspěvků
Název obsahuje:   Datum od     do: Nápověda - zadání časového rozmezí
Autor:       ( bez)  
Počet příspěvků: 3338    Řazení příspěvků podle: pořadí vložení (nejnovější je poslední) (přepnout na řazení podle vláken -> )
Zobrazit stránku: [ 1 ]   ... [ 663 ]  [ 664 ]  [ 665 ]  [ 666 ]  [ 667 ]   ... [ 668 ]  


1.4.2020 11:23   Martin:      Bosé nohy a corona         
Zdravím všechny bosochodce. Chtěl bych pár názorů, jak se chovat v nově vzniklé situaci. Celý svět sa zahaluje, aby se omezil kontakt kůže s případně kontaminovaným vzduchem. Jak se zachovat v takové situaci? Bosé nohy jsou pro mnoho lidí trnem v oku v běžném životě. Situace, která zavládla nyní, si......zobrazit celý příspěvek
Zdravím všechny bosochodce. Chtěl bych pár názorů, jak se chovat v nově vzniklé situaci. Celý svět sa zahaluje, aby se omezil kontakt kůže s případně kontaminovaným vzduchem. Jak se zachovat v takové situaci? Bosé nohy jsou pro mnoho lidí trnem v oku v běžném životě. Situace, která zavládla nyní, si pravděpodobně vyžaduje trochu ustoupit z dobitých pozic a nedráždit svět.
Chodím bos již sedmým rokem, dva-tři roky dozadu jsem to bral velice vážně a chodil bos i v zimě (mým osobním rekordem je -14 st, podotýkám, že suché zimy - dal jsem asi půl hodiny v tom mraze), pouze poslední zimu jsem trochu ustoupil. Chodím bos i v dešti a nijak se neomezuji, chodím bos všude (kromě práce - jsem státní úředník a to by mi asi neprošlo), chodím bos ve městě a na venkově, chodím bos i na úřady. Takže snad mohu říct, že jsem už starý válečník. Ale nějak jsem vycítil, že v této situaci asi trochu polevím a rozhodně nebudu dráždit veřejnost bosými nohami ve městě. Příroda mimo města zůstane svědkem mého stylu života i nadále.
Jaký je váš názor?

3.4.2020 7:26   vlkky:      Re: Bosé nohy a corona         
osobně chodím bos prakticky pořád už šestým rokem. Mám tu výhodu, že bosky mohu chodit i v práci - jsem daňový poradce a kupodivu spoustu lidí to vidí spíše pozitivně a fandí tomu.
Osobně stále tvrdím a 100% tomu věřím (mám to odzkoušené), že to posiluje imunitu a řekl bych že (alespoň v mém příp......zobrazit celý příspěvek
osobně chodím bos prakticky pořád už šestým rokem. Mám tu výhodu, že bosky mohu chodit i v práci - jsem daňový poradce a kupodivu spoustu lidí to vidí spíše pozitivně a fandí tomu.
Osobně stále tvrdím a 100% tomu věřím (mám to odzkoušené), že to posiluje imunitu a řekl bych že (alespoň v mém případě) skutečně velmi významně. V současné situaci je pradox, že to právě posílilo můj imunitní systém v oblastí nachlazení, chřipky a respiračních potíží. Před chozením bos jsem míval rýmu prakticky celý rok, nyní téměř vůbec a když, tak na 2x doroka na 2-3 dny. V minulosti mi na to alergolog řekl, že jde o přehnanou imunitní reakci na běžné podněty.
A zde se dostávám k jádru mého názoru na to, že se v tomto ohledu nijak neomezuji v chození bos - problém corona je, že způsobí přehnanou reakci imunitního systému v plicích - můj názor je, že právě toto chození bos pomůže imunitnímu systému si s tím poradit (uvidíme :-)).
poznámka - ano, na chodidlech může corona ulpět, ale to i na podrážce bot (paradoxně zřejmě na té umělé podrážce déle než na holém chodile). Po příchodu domů si nohy umývám mýdlem, tj. provádím doporučenou hygienu. Takže v tom nevidím problém.

11.4.2020 17:34   Jaroslav:      Re: Bosé nohy a corona         
Jo letos taky do města a obchodů nechodím bos
soustředím se pouze na les. Měl bych v průběhu
roku překročit celkově 7000km postupně jsme
odhazoval svršky a už chodím a běhám v přírodě
celoročně pouze v trenýrkách za každého počasí.

19.5.2020 2:05   Ward:      Re: Bosé nohy a corona         
Ano, doslova jak píšeš, i já jsem "vycítil", že je letos situace jiná. Asi bych si v roušce a bos připadal v městském provozu trochu nepatřičně. Reakce lidí nikdy neřeším, ale tady bych měl tušení, že mě považují za možného přenašeče nákazy kvůli nedostatečnému zakrytí. Až padne povinnost ......zobrazit celý příspěvek
Ano, doslova jak píšeš, i já jsem "vycítil", že je letos situace jiná. Asi bych si v roušce a bos připadal v městském provozu trochu nepatřičně. Reakce lidí nikdy neřeším, ale tady bych měl tušení, že mě považují za možného přenašeče nákazy kvůli nedostatečnému zakrytí. Až padne povinnost zakrývání obličeje a rozmůžou se krátké kalhoty a sportovní trika, pak by to mohlo jít. - Je tu ale ještě druhá strana věci jaksi v opačném směru, jak se o tom v dalším příspěvku zmiňuje vlkky: nebezpečí vlastní nákazy. Jistě, vždycky jsem se po návratu důkladně umýval a vím, že na pěkně rýhované podrážce bot si toho člověk přinese domů mnohem víc včetně psích hovínek. Ale pokud je virus tak agresivní a extrémně nakažlivý, pak se neví, jestli by nepronikl do těla i nepatrným zraněním kůže. To by mě zajímalo, protože jsme s dcerou riziková skupina.

26.5.2020 21:44   Aleš 2:      Re: Bosé nohy a corona         
Venku už to jde ;-) takže roušku pryč, boty pryč a hurá ven - počasí je ideální :-)