####
Všeobecná diskuze
Do diskuse můžete psát názory, postřehy, dotazy,... Pro přidání příspěvku není třeba žádná registrace.
Jsou vítány příspěvky k danému tématu, ale i připomínky a náměty k obsahu webu.
Pro příspěvky, které se netýkají daného tématu, osobní polemiky apod. je určeno fórum "B", kde se každý může dosyta vyřádit bez ohledu na téma.

Vložit nový příspěvek
vyhledávání ->
<- skrýt    Vyhledávání příspěvků
Název obsahuje:   Datum od     do: Nápověda - zadání časového rozmezí
Autor:       ( bez)  
Počet příspěvků: 3372    Řazení příspěvků podle: pořadí vložení (nejnovější je poslední) (přepnout na řazení podle vláken -> )
Zobrazit stránku: [ 1 ]   ... [ 669 ]  [ 670 ]  [ 671 ]  [ 672 ]  [ 673 ]   ... [ 675 ]  


19.9.2020 15:34   MG:      Re: ošetrovanie chodidiel         
Ahoj Jeleno,
podobné problémy má asi dost lidí, dokonce jsem několikrát slyšel na moje obligátní "zkuste to taky" reakci "to bych rád, ale vysušuje se mi a praská kůže".
Pokud je to záležitost spíš jen estetická, není to tak hrozné. Jakmile jsou praskliny hlubší, je to horší - nastává něco jak......zobrazit celý příspěvek
Ahoj Jeleno,
podobné problémy má asi dost lidí, dokonce jsem několikrát slyšel na moje obligátní "zkuste to taky" reakci "to bych rád, ale vysušuje se mi a praská kůže".
Pokud je to záležitost spíš jen estetická, není to tak hrozné. Jakmile jsou praskliny hlubší, je to horší - nastává něco jako "únavový lom", kdy při namáhání materiálu dochází ke koncentraci napětí právě v okolí poškozeného místa. Proto je dobré odstraňovat tvrdou kůži kolem prasklin, jak píše Maťo.
K tomuto tématu jsou různé jiné diskuze, např. německy na fóru Hobby? Barfuß!.
Na vysušování a praskání kůže může mít vliv i plísňové onemocnění, které podporují (jak jinak?!) boty, především uzavřené a málo prodyšné. To je záležitost dost úporná a každému asi pomáhá něco jiného.
A ještě otázka: začínat v zimě je dost nezvyklé a také obtížné. Co tě k tomu přivedlo? Byl to nějaký impuls nebo postupný vývoj?
Držím ti palce a doufám, že tě tyhle problémy neodradí.
MG

19.9.2020 19:34   Jelena:      Re: ošetrovanie chodidiel         
Som nesmierne potešená, koľko rád a doporučení ste mi napísali. Vlastne všetko to aj nejako intuitívne robím - správny spôsob chodenia, ošetrovanie nôh...
A prečo som sa rozhodla pre chôdzu bez topánok? Boli to dva momenty:
1. Duše K a téma "naboso" o.i. aj s pánom Slukom a jeho synč......zobrazit celý příspěvek
Som nesmierne potešená, koľko rád a doporučení ste mi napísali. Vlastne všetko to aj nejako intuitívne robím - správny spôsob chodenia, ošetrovanie nôh...
A prečo som sa rozhodla pre chôdzu bez topánok? Boli to dva momenty:
1. Duše K a téma "naboso" o.i. aj s pánom Slukom a jeho synčekom
Človek komunikuje o.i aj hmatom, cez pokožku rúk väčšinou. Prečo to teda neskúsiť aj chodidlami. Bol to pre mňa nový a veľmi príjemný pocit. Užívam si to hlavne na záhradke. Kontakt s pôdou je niečo úžasne. Tráva, hlina, kamienky...
2. Tento rok som "naštartovala" s nepríjemnou a dlhou chrípkou
A keďže nie som zastankyňou liekov a lekárov, rozhodla som sa otužovať (človek naozaj potrebuje medicínu len výnimočne), a to nielen tela pri sprchovaní, ale aj nôh. Začala som okamžite po uzdravení, t.j.v zime. V byte a po terase som chodila zásadne bosá a skúšala som to aj po snehu. Zo začiatku pár minút a postupne som prechádzky predlžovala.
Celú jar aj leto chodím bosá. Reakcie ľudí typu: Prečo chodíš bosá?, Nemáš strach, že ochorieš? Nebojíš sa, že stúpiš na sklo alebo klinec?, ma skôr pobavia. Najzvláštnejší sú tí, ktorí mi hovoria, že by aj chceli chodiť bosí, ale čo na to povie okolie. Škoda, že sa tým trápia.
Stretla som aj pár starých ľudí, v ktorých som vzbudila spomienky na detstvo, kedy detí bežne behali bosé a nikto to neriešil.
Bosá budem chodiť rozhodne ďalej a čo najdlhšie - uvidím, aké to bude v zime "naostro".
Držím palce sebe, ale všetkým, ktorí sa rozhodnú, ako ja.
A ďakujem za toto fórum, plné skúseností a postrehov dlhoročných bosochodcov.

28.9.2020 9:11   pali:      Tvrdost chodidel         
Zdravíčko, rád bych jeden dotaz. Zčasu načas čtu tady příspěvky, protože už nekolik let příležitostne chodím bos, čím dál však tím více, až sem dospěl k závěru, že bych moh skusit přestat nosit boty takřka úplně, pokud tedy nebude už hodně zima. Od tohoto jara sem se toho chytil a bosý chodím letos ......zobrazit celý příspěvek
Zdravíčko, rád bych jeden dotaz. Zčasu načas čtu tady příspěvky, protože už nekolik let příležitostne chodím bos, čím dál však tím více, až sem dospěl k závěru, že bych moh skusit přestat nosit boty takřka úplně, pokud tedy nebude už hodně zima. Od tohoto jara sem se toho chytil a bosý chodím letos už pořád a všude. Zajímalo by mě ale, jak docílit toho abych měl kůži na nohou opravdu hodne tvrdou, což prej nekteří vytrvalí bosáci mají. Protože když jdu někam hodne dlouho, pak to po celém dni chůze v chodidlech večer cítim. Skrátka cítim, že jsou uchozená. Nevím jak to máte ostatní, ale od dubna sem pořád bos a chodidla mám ješte poměrne měká. Né tak jako lidi co si nohy pořád balí do bot, ale zdá se mi, že to ješte pořád není vončo. Předem dík za rady a názory.

28.9.2020 20:31   Tomáš:      Jsem normální?         
Ahoj. V první řadě bych chtěl říct, že jakkoli bude můj dotaz vypadat zvláštně, nejedná se o žádný troll nebo tak. Bohužel je mi jasné, co si o mně bude většina lidí myslet. Ale chápu to, ani já sám nevím co si mám myslet. Zkuste prosím můj dotaz posoudit objektivně. Tak abych začal... Moc rád chodí......zobrazit celý příspěvek
Ahoj. V první řadě bych chtěl říct, že jakkoli bude můj dotaz vypadat zvláštně, nejedná se o žádný troll nebo tak. Bohužel je mi jasné, co si o mně bude většina lidí myslet. Ale chápu to, ani já sám nevím co si mám myslet. Zkuste prosím můj dotaz posoudit objektivně. Tak abych začal... Moc rád chodím bosý. Ale je to trošku jiné, než u ostatních. Chodit bez bot je pro mě velice vzrušující. Ano, právě i trochu sexuálně.. Od malička jsem to tak měl, ale nějak jsem si to neuvědomoval. Ve škole jsem si občas nenápadně sundal ponožky. A chodil v přezůvkách naboso. Být ve škole úplně bosý jsem si nikdy netroufl. Vždycky jsem doufal, že když jsem přezůvky neměl, tak učitelka řekne, abych si je sundal a chodil bez bot, ale to se nikdy nestalo. A tohle všechno mi právě zůstalo dodnes. Vždycky když je vhodné počasí, představuji si, jak vyjdu mezi lidi bosý. Možná další věc je to, že mě vzrušuje i představa, že mě někdo uvidí. Na druhou stranu, když už jsem opravdu bosý někam šel (a mockrát to nebylo, právě kvůli studu), tak jsem nikoho moc potkat nechtěl. Párkrát, když jsme byli s kamarádem, tak jsem si sundal boty i ponožky a šel jsem kousek naboso, nebo když jsme byli u něj, tak jsem naschvál šlápl do rozlité vody, abych si mohl ponožky sundat. (Zapomněl jsem říct, že musím mít vždy úplně bosé nohy bez ponožek). Naposledy jsem se bosky prošel u nás na sídlišti a celým tělem mi projížděl tak skvělý, ale i zvláštní pocit. Někdy bych chtěl jít bosý třeba někam daleko od domu, abych si nemohl zpátky nazout boty. Třeba na pláži takový pocit nemám, tam jsou bosí všichni, tam to všem přijde normální, ale na ulicí to právě "normální" není. Ještě jednou chci říct, že toto není myšleno jako nějaká provokace nebo tak. Jen jsem s vámi chtěl podělit o svůj příběh. Pokud je můj příspěvek nevhodný, tak se moc omlouvám a pochopím, pokud bude smazán. Ikdyž bych rád věděl, zda je to normální a někdo to má třeba podobně. Nebo jestli se za to mám stydět a držet to v tajnosti. Děkuji.

29.9.2020 7:15   vlkky:      Re: ošetrovanie chodidiel         
Ahojky všem,
chodím bosky už 6 let a poslední 3 roky pořád 24/7 (mám štěstí, že mohu bosky chodit i v práci). Bosky i v zimě, sněhu, mrazu, ale vše s mírou. Když už to opravdu nejde, mám neoprenové ponožky.
Proč, ale píšu - Váš problém se mi podařilo vyřešit již před rokem. Taky jsem míval pro......zobrazit celý příspěvek
Ahojky všem,
chodím bosky už 6 let a poslední 3 roky pořád 24/7 (mám štěstí, že mohu bosky chodit i v práci). Bosky i v zimě, sněhu, mrazu, ale vše s mírou. Když už to opravdu nejde, mám neoprenové ponožky.
Proč, ale píšu - Váš problém se mi podařilo vyřešit již před rokem. Taky jsem míval problém s prasklinami, ale poslední rok už jsem neměl ani prasklinu a přestal jsem i zcela úplně brousit paty (pemzu nebo něco podobného jsem již rok nepoužil).
Veškeré krémy na nohy (nebo ruce) jsou v zásadě k ničemu (nenašel jsem žádný účinný - asi nejsou dělané na tuto zátěž nohou).
Co používám? Jde o balzám (tuk) na koňská sedla (konkrétně v tom mém je včelí vosk, lanolin a avokádový olej). Toto dává smysl, když jsem se nad tím zamýšlel - kůže na nohách je již mrtvá, stará - a co jiného je konské sedlo, než stará a mrtvá kůže.
Takže můj osvědčený recept - ráno než vyrazím natřu nohy. Večer po koupání pak již do postele nechci toto tahat, tak používám krém na nohy, ale nejsem si moc jistý, jestli ten k nečemu je.
Přeji pohodové bosování a ať jsou naše nohy v naprosté pohodě a mohou zapomenout na boty.