####
Všeobecná diskuze
Do diskuse můžete psát názory, postřehy, dotazy,... Pro přidání příspěvku není třeba žádná registrace.
Jsou vítány příspěvky k danému tématu, ale i připomínky a náměty k obsahu webu.
Pro příspěvky, které se netýkají daného tématu, osobní polemiky apod. je určeno fórum "B", kde se každý může dosyta vyřádit bez ohledu na téma.

Vložit nový příspěvek
vyhledávání ->
<- skrýt    Vyhledávání příspěvků
Název obsahuje:   Datum od     do: Nápověda - zadání časového rozmezí
Autor:       ( bez)  
Počet příspěvků: 3370    Řazení příspěvků podle: pořadí vložení (nejnovější je poslední) (přepnout na řazení podle vláken -> )
Zobrazit stránku: [ 1 ]   ... [ 670 ]  [ 671 ]  [ 672 ]  [ 673 ]  [ 674 ]  


29.9.2020 13:37   Martin:      Re: Jsem normální?         
Chodím bos již pár let a je mi už dost, abych měl možnost srovnávat a hodnotit.
V naší kultuře nohy jsou výchovou zatlačeny do šuplíčku, ve kterém se mačkají spolu s jinými částmi těla, jež jsou nám od malička schovávány a o nichž jsme víceméně nenásilně, ale zároveň i nekompromisně přesvědčováni......zobrazit celý příspěvek
Chodím bos již pár let a je mi už dost, abych měl možnost srovnávat a hodnotit.
V naší kultuře nohy jsou výchovou zatlačeny do šuplíčku, ve kterém se mačkají spolu s jinými částmi těla, jež jsou nám od malička schovávány a o nichž jsme víceméně nenásilně, ale zároveň i nekompromisně přesvědčováni napřed rodiči a posléze celou společností, že jsou neveřejné, intimní, snad i nečisté a tudíž nehodné ukazování. Jistě víte, jaké další části těla mám na mysli – intimní partie. Asi to je tak dobře – tedy, pokud jde o ty intimní partie. Jejich schovávání nám je dělá navzájem vzácnějšími, podněcuje naši fantazii a přirozený pud nás vede k tomu, abychom pracovali na jejich dobývání a odhalování – každý podle svých metod. Tento pud je maskován citovým zainteresováním (tedy snad u většiny populace). Tím pudem je sexualita, která je přirozeným motorem, jenž zajišťuje pokračování života.
Jestliže jsme odmalička zahalováni, každé odhalení je pro nás nitěrným prožitkem, který má velmi blízko k sexualitě. Myslím, že hodně bosochodců má takové prožitky, ale uchovávají je ve své třinácté komnatě, protože je nechtějí spojovat se skutečnou sexualitou a nechtějí být za exhibicionisty. Jsem přesvědčen, že vždycky tam trochu z toho je – nějaký ten stud ze zakázaného ovoce a zároveň touha po odhalení se světu. Proto spoustě bosochodců trvá poměrně dlouhou dobu, než se „smíří“ se svým okolím a tím, čemu říkají společenský tlak.
Na pláži Vám Vaše bosé nohy nepřinášejí toto chvění. To proto, že tam jsou si v tomto ohledu všichni rovni. Všichni vytasili své tajemství, není co skrývat.
Takže podle mého názoru – není zač se stydět a co schovávat. Choďte bos co nejvíce a užijte si své radosti stejně jako ženy, které celé léto ukazují své nohy celému světu. Vždyť klasik říká – není mi cizí nic lidské.

30.9.2020 0:10   dany:      Re: Jsem normální?         
tomáši, neboj se určite to není nic špatnýho. Martin to popsal moc hezky a zcela pravdivě. I já to měl taky tak jak ty. Kolik ti vlastne je, že to ještě tak dramaticky řešíš? Buď rád že tě chůze bez bot tak baví a užívej si to. Je zřejmé, že bosá chodidla jsou pro tebe intimní záležitostí a na tom n......zobrazit celý příspěvek
tomáši, neboj se určite to není nic špatnýho. Martin to popsal moc hezky a zcela pravdivě. I já to měl taky tak jak ty. Kolik ti vlastne je, že to ještě tak dramaticky řešíš? Buď rád že tě chůze bez bot tak baví a užívej si to. Je zřejmé, že bosá chodidla jsou pro tebe intimní záležitostí a na tom nic nezměníš, a ani nemusíš, protože na tom není nic zlýho. Já se taky kdysi stydel odhalovat svá chodidla a po bosém chození sem ale moc toužil. Ani nevím proč, ale hrozne sem to chtěl delat. Ženské nohy se mi navíc hodne líbí a rád na ne pokukuju, a jen dedukuju že i tohle se tě týká. Taky sem se ale moc stydel zout se mezi lidma a chodit bosky, čili poutat pozornost na svý nohy. Jenom hrozne pomalu sem si zvykal a překonával stud a blbý pocit. Ale šlo to, dneska jdu bosky kamkoliv a cítim se s tím zcela v pohodě. Teď už je to jen o zvyku. Nejsem bos pořád, ale bezproblému si už zajdu naboso, kam jen chci. Ta sexuální motivace tam sice pořád je, ale vím že naboso je to zdravější a o moc příjemnější. Hlavne tím nikomu neškodím ani nijak neubližuju, jenom si užívám toho, co se mi tak líbí. Je to skvělý pocit a sem bosý pořád více a více protože mě to zkrátka moc baví a už při tom nemám takovou trému jako kdysi. Takže se neboj, proč bys jako neměl být normální? Každý člověk má ňáké sexuální záliby a být bosky není věřejně nijak deviantní chování, i když pro tebe to ale je jistá forma uspokonení. Takže v důsledku toho, že tě chúze naboso vzrušuje,je to pro tebe silná motivace být bez bot, no na druhou stranu, když chodidla vnímaš intimně, stydíš se tak ukazovat je lidem víc než jiní, a to tě v bosém chození nejspíš hodně brzdí. Jestli chceš tedy chodit bos, choď tak. Vím že toho studu se zbavuje těžko, ale když se ho pak zbavíš, bude ti líp a i tu chůzi naboso si pak víc užiješ. Tak hodne štěstí :)

30.9.2020 6:36   vlkky:      Re: Tvrdost chodidel         
Už chodím 6 let bosky (a poslední dva roku neustále) a myslím si, že trvrdá kůže není to pravé. Na došlapové části si myslím, že tvrdá nikdy nebude a po krajích pak praská, což není dobré (bolí to a může být i nějaká infekce).
Osobně si myslím, že je dobré právě nohy promazat aby kůže nebyla tvrd......zobrazit celý příspěvek
Už chodím 6 let bosky (a poslední dva roku neustále) a myslím si, že trvrdá kůže není to pravé. Na došlapové části si myslím, že tvrdá nikdy nebude a po krajích pak praská, což není dobré (bolí to a může být i nějaká infekce).
Osobně si myslím, že je dobré právě nohy promazat aby kůže nebyla tvrdá. Pokud není tvrdá, nepraská a ani se tolik neobrušuje - stane se docela dosti houževnatá a tuhá, ale měkká. Pokud je měkká, ale je jí větší vrstva, splní to lépe účel - kůže je pak dosti odolná i proti pořezání, stoupnutí na připínáček (mluvím z vlatní zkušnosti, když nechali děti připínáček hrotem nahoru na dlažbě :-)). Nicméně je i odolnější, respektive noha je pak odolnější vůči kamínkům a jiným nerovnostem.
To, že je noha uchozená - to je asi přirozené, protože jsou tam svaly, které musí pracovat (a to neustále). Když budeš celý den sekat dřevo, taky budou ruce unavené a nic s tím neuděláš.

30.9.2020 7:14   vlkky:      Re: Jsem normální?         
Naprosto chápu, jak se cítíš, protože když jsem byl student, měl jsem stejné pocity a stejné touhy chodit bos. Různě jsem to zkoušel potajnu v lese nebo někde kde nebyli lidi. Tam kde byly jsem si netroufl. Dokonce jsem to zkoušel i v zimě - "náhodou" se mi zula bota v hlubokém sněhu :-)...zobrazit celý příspěvek
Naprosto chápu, jak se cítíš, protože když jsem byl student, měl jsem stejné pocity a stejné touhy chodit bos. Různě jsem to zkoušel potajnu v lese nebo někde kde nebyli lidi. Tam kde byly jsem si netroufl. Dokonce jsem to zkoušel i v zimě - "náhodou" se mi zula bota v hlubokém sněhu :-)
Nyní je mi přes 40 let a chodím bosky 6 let (poslední 2 roky jsem neměl boty na nohách) a mohu ti říct, že to souvisí s tím, co tu psali jiní (sám jsem to zažíval). Trochu ochutnat "zakázané" či neobvyklé ovoce, trochu asi té intimity a vzrušení. I v dospělosti, když jsem začal chodit bosky (a trofnul si na to zejména díky těmto stránkám), jsem měl podobné pocity.
Vše ale nakonec odezní. Dnes mi to přijde zcela přirozené chodit bosky prakticky všude a ani na to už nemyslím (teda pokud zrovna nešlápnu na ostrý kamínek :-). Z lidí kolem si už nic nedělám (většina to bere již jako samozřejmost).
Tvoje pocity pramení i ze sebevědomí - čím větší sebevědomí, tím méně budou tyto pocity, protože to nebude již nic vzrušující dělat to, co jiní ne - přijde ti to jako zcela normální.
Co je ale ZÁSADNÍ - je jasné, že bosování je tvojí součástí a dokud nebudeš chodit bos, nepoznáš, jak skutečně úžasné to je.
Sám jsem si chozením bosky nejen zlepšil imunitu, ale jak všem kolem říkám, konečně jsem se začal cítil volně a jako bych se mohl skutečně pořádně volně nadýchnout. Po zutí bot jsem zpočátku netušil, co je na tom bosování tak super, ale pak jsem pochopil, že v botech jsem se stále cítil jako svázaný, aniž bych to však tušil. Bosování je pro mě zkrátka relax a ten mám vždy, když vyjdu ven.
Proto určitě neustále zkoušej chodit bos - je nás již docela dost (za mého mládí se to veřejně zřejmě ani nepraktikovalo), tak to nebude tak moc divné. Nicméně to nelámej přes koleno, ono to časem přijde - s tvým vlastním vývojem.

30.9.2020 10:29   pali:      Re: Tvrdost chodidel         
Když se nad tím zamyzlím, tak to dáva nejspíš smysl jak říkáš že je lepší mít kůži měkší ale za to hrubší. Hrubší kůži, tu tedy mám, co taky vnímám jako výhodu, hlavně vůči potenciálním zranením ale stáva se mi, že třeba po celodenní chůzi mě ta chididla, hlavně pod špičkama (texy pod klouby prstů) ......zobrazit celý příspěvek
Když se nad tím zamyzlím, tak to dáva nejspíš smysl jak říkáš že je lepší mít kůži měkší ale za to hrubší. Hrubší kůži, tu tedy mám, co taky vnímám jako výhodu, hlavně vůči potenciálním zranením ale stáva se mi, že třeba po celodenní chůzi mě ta chididla, hlavně pod špičkama (texy pod klouby prstů) a taky někdy i pod patama trochu štípou, a to hlavne pokud jedu v dešti. Možná to tehdy víc klouže a ta kůže pak snáší o neco větší opotřebení. Není to zas nic tak hrozního, do rána to pak je většinou už v pohode a jdu zas ven bos. Ale tak si povídam, jestli to tak má bejt, nebo ješte pořád si nohy na takovýto styl ještě pořád nezvykli? Boty nenosím od dubna zatím vůbec. Sem si myslel, že tvrdá kůže by pak byla méně citlivá a odolnejší vůči oděru. Nohy si nemažu ničím, nemyslím, že bych to potřeboval, občas se mi zespod trošku šoupou paty, ale to vždycky zmizne samo, jak pozoruju. Možná pomalu vytáhnu sandály, ale to taky jen do těh hodně chladných dnů. Zatím mě to moc baví, i když jsou teďuž chladnější dny ale sem rád že sem se na to dal. Uvidím, jak to pude přes zimu, ale nechci to zatím moc hrotit.